השורד קרא? (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
שר התקשורת איוב קרא | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

דרמה במשכן הכנסת: חבר הכנסת ושר התקשורת איוב קרא (הליכוד) התמוטט אחר הצוהריים (רביעי) בכנסת אחרי שהתלונן על כאבים בחזה. השר קיבל טיפול רפואי בתוך המשכן ואחרי ששב להכרה הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם באמבולנס. בעקבות התקרית הוחלט להפסיק את הדיונים במליאה עד שבוע הבא. מצבו של קרא יציב, והוא יישאר להשגחה בבית החולים עד מחר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ד"ר קובי אסף, מנהל המרכז לרפואה דחופה בהדסה עין כרם, עדכון על מצבו של השר קרא: "השר חש ברע. הביאו אותו לפה. מצבו בסדר והוא בהכרה. הוא עבר בדיקות וכולן נמצאו תקינות. אין שום בעיה מסכנת חיים אבל אנחנו משאירים אותו להשגחה עד מחר".

השר קרא התמוטט ב"פרסה" שמאחורי מליאת הכנסת: מדובר ברחבה אחורית שנסתרת מעין המצלמות, שם השרים וחברי הכנסת יוצאים להפסקות התרעננות ומנוחה תוך כדי הדיונים. אנשים שהיו במקום סיפרו שהשר התלונן על כאבים בחזה ושהוא לא חש בטוב.

הטיפול בשר איוב קרא, היום (צילום: חדשות)
הטיפול בשר איוב קרא, היום | צילום: חדשות

כעבור כמה רגעים נשמע השר מתלונן "כואב לי" ולפתע התמוטט ואיבד את ההכרה, מבלי שהיה לו במה להיאחז כדי לבלום את נפילתו. מיד ניגשו לעזור לו חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) והצוות הרפואי של הכנסת. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאר לצד השר קרא תוך כדי הטיפול בו. ח"כ אחמד טיבי, רופא במקצועו, העניק טיפול רפואי לקרא. "הגעתי לשר קרא מאחורי המליאה, הוא היה על הרצפה", כתב טיבי בחשבון הטוויטר שלו. "הוא סבל מכאבים בחזה שמאל, היה בהכרה כל הזמן. מצבו יציב".

הטיפול בשר קרא, היום (צילום: חדשות)
נתניהו לצד השר קרא במהלך הטיפול בו | צילום: חדשות

בשלב זה עדיין לא ידוע מה מצבו של השר אך הבדיקות שעבר בכנסת נמצאו תקינות. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים להמשך טיפול רפואי. בכנסת התייחסו ברצינות לתקרית והוחלט להפסיק את דיוני המליאה שבאותה עת הייתה מלאה בחברי כנסת רבים, שמאז שוחררו לבתיהם.

נמרוד סבג, דוברו של יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דודי אמסלם, סיפר על הרגעים הדרמטיים במשכן. "זה היה משהו מאוד טראומתי", סיפר סבג בריאיון למהדורה ראשונה. "הוא החזיק את ידו על החזה, אמר שכואב לו ונפל. מיד הבינו שקרה פה משהו לא שגרתי. זה היה קשה לראות, בטח לאדם כזה ובטח במקום כזה".

איפה כל אחד יישב? (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
מליאת הכנסת (ארכיון) | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

סבג הוסיף: "הוא עמד באזור הפרסה, החדר האחורי של המליאה שם הח"כים יושבים, שותים כוס קפה ומדברים. זה מקום להתכנס בו. המקום הכי נינוח. לא היה שם ויכוח או משהו. עמדתי במרחק של חצי מטר ממנו כשלפתע הוא אמר שכואב לו ופשוט צנח על הרצפה. לא היה לו במה להיאחז. שמנו לו כרית מתחת לראש ומיד הצוות הרפואי של ראש הממשלה שהיה במקום התחיל לטפל בו. אני מאחל לו החלמה מהירה. איש יקר ומדהים".

לשר קרא יש היסטוריה רפואית-פוליטית ארוכה. ביום השבעת הממשלה לאחר שהתבשר שלא ימונה לשר פונה לאשפוז והרוב של הממשלה עמד בסכנה.

דיוני המליאה הופסקו עד יום שני

שורה ארוכה של חברי כנסת הניחו לרגע בצד את המחלוקות הפוליטיות והתאחדו באיחולי החלמה לשר קרא. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צייץ בטוויטר: "בשמי ובשם כל חברי הכנסת אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לשר איוב קרא. דיוני המליאה הופסקו בהסכמת הקואליציה והאופוזיציה, והיא תפתח כרגיל ביום שני".

השרה לשוויון חברתי חברת הכנסת גילה גמליאל, חברת מפלגתו של קרא, כתבה: "המומה לשמוע על התמוטטותו של חברי הטוב השר איוב קרא. מקווה שיתאושש במהרה ויחזור לשרת את עם ישראל".

יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, צייץ: "מאחל לשר איוב קרא החלמה מהירה וטובה. העיקר הבריאות, עם כל השאר נסתדר". גם יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, כתב לשר: "מאחל החלמה מלאה ורפואה שלמה לשר התקשורת".