בדרך לליכוד? ביום חמישי האחרון שר הבינוי והשיכון ממפלגת כולנו, יואב גלנט, נכח בכנס מיוחד של חברי מרכז הליכוד - שאורגן במיוחד עבורו. אומנם באופן רשמי השר עדיין חבר כנסת מטעם מפלגת כולנו, אך נראה שהוא עושה צעדים לקראת התמודדות בפריימריז של הליכוד, כשבמקביל הוא דאוג להכחיש זאת מול התקשורת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודשים האחרונים גלנט ערך סיבוב היכרות בשטח, עם חברי מפלגת הליכוד. כיוון שלא הכריז רשמית שהוא עוזב את מפלגת כולנו, האירוע ביום חמישי היה סגור לתקשורת. בתיעוד מהשטח ניתן לראות את חברי הליכוד מתלהבים מ"הרכש החדש": "אדוני השר, מברכים אותך. אתה בשר מבשרנו, חומר אורגני מהליכוד. רק הוא יכול להביא כמות כזו של אנשים לפה", אמר שבתאי יוסף, חבר מרכז ליכוד.

"הגיע הזמן שיחזור הביתה"

חברי ליכוד נוספים בירכו את השר באופן שממנו משתמע שהוא אכן בדרכו למפלגתם. "יואב גלנט - אני אוהב אותו וחושב שהוא יהיה בליכוד ואנחנו באנו לפה בשביל לתמוך בו", בירך אסי לוי, חבר מרכז ליכוד. "יואב גלנט איש משכמו ומעלה, הגיע הזמן שיחזור הביתה. ונקווה נאחל שיחזור אלינו ובעזרת השם, הוא יתברג גבוה גבוה", אמר אוסמה נבואני, חבר מרכז ליכוד.

בריאיון לפני כמה חודשים, כשנשאל על הסיכוי שיעבור לליכוד גלנט ענה: "אני חבר בכולנו, נמצא בכולנו, מתכוון להמשיך בכולנו, כל עוד זה תלוי בי". לפני שבועיים הוא נשאל בכנס של הג'רוזלם פוסט אם הוא רוצה להצטרף לליכוד וענה: "אם זה תלוי בי, אני אשאר בכולנו". גם בכנס באילת, לפני כשבוע בלבד הוא גם הכחיש חד משמעי: "זו אמירה שהיא, הייתי אומר, מסולפת בסיס עובדתי".

בנימין נתניהו, ארכיון
"מעדיף את ביבי כשר הביטחון בחצי משרה", א | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

באירוע עבר גלנט בין חברי המרכז ומהשיחות האישיות היה ברור שזו לא הפעם הראשונה שהוא נפגש איתם. גלנט כבר שולט בשמותיהם של חברי המרכז המשמעותיים ומכיר את הפוליטיקה הפנימית בסניפים. לפי ה"חוקים" בליכוד: המועמד אמור להקשיב לבעיות בסניפים של חברי המרכז ואמור לתת להם את הטלפון האישי שלו, וכפי שנראה בתיעוד - כך גם גלנט עשה.

כשנאם באירוע, תמך השר ברה"מ נתניהו ואמר: "איך אני אגיד לכם - אני מעדיף את ביבי כשר הביטחון בחצי משרה, מאשר אחרים שהיו לפניו במשרה שלמה". כשאחד הפעילים אמר לו: "נחליף את גלנט בתור שר כי גלנט יהיה ראש ממשלה", גלנט אמר "עד כאן", אולי כדי לא להוות איום לנתניהו.