גם באשקלון ערערו על התוצאות (צילום: החדשות, פלאש 90/ יונתן סינדל)
מירוצים צמודים ב-3 הערים הגדולות | צילום: החדשות, פלאש 90/ יונתן סינדל

המועמדים המובילים בערים הגדולות: בשלוש מתוך 251 ערים, יישובים ומועצות אזוריות בהן מתקיימות היום (שלישי) הבחירות לרשויות המקומיות, שלוש הערים הגדולות בישראל, המירוץ לתפקיד ראש העיר צפוי להיות מסקרן במיוחד ולרכז את מרב תשומת הלב - המרוץ לתפקיד ראש עיריית ירושלים, ראש עיריית תל אביב וראש עיריית חיפה. בעוד ההצבעה נמשכת - כדאי להכיר קצת יותר את המועמדים, שייתכן וחלקם יהפכו עוד הערב (או אחרי סיבוב שני, במידה ואחד מהם לא ישיג יותר מ-40% תמיכה) לראש או ראשת העיר הבא/ה שלכם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבירה צפוי קרב צמוד ומותח בין ארבעה מועמדים שמבקשים לרשת את מקומו של ראש העיר היוצא, ניר ברקת, שעובר לפוליטיקה הארצית ופורש אחרי שתי קדנציות. אחד מהם יהיה ראש עיריית ירושלים הבא: שני חברי מועצה שכיהנו גם כסגני ראש העיר, יוסי דייטש ועופר ברקוביץ', חבר המועצה משה ליאון והשר לענייני ירושלים והגנת הסביבה, זאב אלקין.

יוסי דייטש (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
זאב אלקין (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
משה ליאון, המועמד בירושלים (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
המועמד החילוני בי-ם: ברקוביץ' (צילום: חדשות)
צילום: חדשות


בתל אביב מתנהל מרוץ מסקרן בין ראש העירייה המכהן רון חולדאי, שרץ לקדנציה חמישית, לבין סגנו הצעיר אסף זמיר, שרוצה להיבחר לתפקיד ראש העיר לראשונה. סקרים מצביעים על מרוץ צמוד לכאורה בין השניים. האם בן טיפוחיו של ראש העיר יצליח לגבור עליו?

בחירות מקומיות 2018, תל אביב, רון חולדאי (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
בחירות מקומיות 2018, תל אביב, אסף זמיר (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
מלבד המרוץ לראשות הערים ירושלים ותל אביב, שבאופן טבעי ממקדים את תשומת הלב התקשורתית, הפעם היה זה המרוץ בחיפה שסיפק ועודנו מספק עניין רב. ראש העירייה יונה יהב, שמכהן בתפקיד מאז 2003, מצוי בסכנת הדחה מתפקידו: המועמדת שמולו, ד"ר עינת קליש-רותם, עשויה לזכות בתפקיד ראשת העיר הראשונה של חיפה - זאת לאחר שמועמדותה נפסלה ואושרה מחדש רק בשבוע שעבר.

בחירות מקומיות 2018, חיפה, יונה יהב (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

בחירות מקומיות 2018, חיפה, עינת קליש רותם (צילום: חדשות)
צילום: חדשות