"הבטחתי ואני מקיים": שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון הכריז היום (שלישי) על הקמת מפלגה בראשותו. בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות אמר: "זה הזמן שלנו לקחת אחריות". הדברים מגיעים על רקע החלטת ראשי הקואליציה אתמול לפזר את הכנסת ולצאת לבחירות ב-9 באפריל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני יוצא לדרך בראש מפלגה", אמר השר לשעבר. "זאת תהיה מפלגה בלי קונצים. כל חיי הייתי החייל של המדינה, אני קורא לכם להיכנס יחד איתי".

עוד בסרטון הבטיח יעלון כי יציג בקרוב רשימה למפלגתו החדשה: "רשימה בה תמצאו את ארץ ישראל הטובה, הערכית ונקיית הכפיים".

על כרטיס הביטחוניסט?, ארכיון (צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון, חדשות)
על כרטיס הביטחוניסט?, ארכיון | צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון, חדשות

"אני גם קורא לחבירות ושילובי כוחות כדי להציב אלטרנטיבה להנהגת המדינה ופועל לקדם זאת", המשיך יעלון. "זה הזמן שלנו לקחת אחריות, כל חיי הייתי חייל של המדינה. אני קורא לכם להיכנס יחד איתי מתחת לאלונקה ולהביא תקווה לישראל. הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

יעלון במעמד ההתפטרות (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
יעלון במעמד ההתפטרות | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

ברקע תמיכתו של יעלון בחבירה למפלגות נוספות, גם ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק אמר אתמול כי הוא תומך בכך. הוא הצהיר בריאיון לעודד בן עמי כי הוא אינו פוסל אפשרות שיחזור לפוליטיקה ואמר: "אם במחנה המרכז-שמאל יתגבש גוש מפלגות שיעמיד בראשו אדם שיכול גם לנצח בחירות וגם להוביל את המדינה, הוא ינצח בבחירות. חשוב לי שהגוש הזה יקום – כמובן שאני יכול להוביל, הובלתי כבר ניצחון בבחירות על נתניהו, אבל אסור שאהפוך את עצמי לתנאי להקמת הגוש". לדבריו, "ראשי המפלגות צריכים לוותר על האגו ולפחות בנקודת הכניסה לקחת את האפשרות שהם לא יובילו את הגוף הזה".

"יש בהחלט אופציה שאני אצטרף – אבל אני לבד לא מספיק", הבהיר ראש הממשלה לשעבר. "חייבים להקים חבורה של מפלגות – העבודה, התנועה, המפלגות החדשות של גנץ ויעלון וגופים נוספים – ויחד יושג המהפך במדינת ישראל". לדבריו, "בבחירות האחרונות היו 53 מנדטים בלבד בגוש הזה, ולכן צריך להעביר כמעט עשרה מנדטים מצד לצד. זה ניתן לביצוע, זה תלוי רק במנהיגי המפלגות".