שרת התרבות מירי רגב פנתה אתמול (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקשה ממנו לנסח חוות דעת משפטית על "דברי הדיבה והבלע" שאמר אתמול חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) במשכן הכנסת ולפיהם היא התקדמה בדרגות בשירותה הצבאי שלא בגלל כישרונה לכאורה. רגב שלחה מכתבים גם לשר הביטחון אביגדור ליברמן בבקשה שיבצע תחקיר בצה"ל על דרכי המינויים שלה, וליו"ר ועדת האתיקה, ח"כ יצחק וקנין, בבקשה שישעה את שטרן.

לקריאת המכתב ששלחה רגב ליועץ המשפטי לממשלה

לקריאת המכתב ששלחה רגב לשר הביטחון

לקריאת המכתב ששלחה רגב ליו"ר ועדת האתיקה של הכנסת

"על פניו, רמיזותיו הסקסיסטיות של שטרן הם לשון הרע עליי ועל מפקדיי לאורך 25 שנות הקריירה שלי בצה"ל", כתבה רגב ליועמ"ש. "הוא הטיל דופי בכישוריי ובשיקול הדעת של מפקדיי ומפקדותיי, שקידמו אותי בצה"ל".

לליברמן כתבה רגב: "אני מבקשת ממך שתבצע תחקיר יסודי בקרב כל הממונות והממונים עליי בצה"ל ב-25 השנים האחרונות כדי שיכולו לעמוד על ניקיון כפיהם של מי שקידמו אותי בזכות כישוריי. לא ייתכן שמי שהיה בעבר ראש אכ"א יטיל דופי במנגנוני המינויים בצבא מבלי שייתן על כך דין וחשבון. הכתם שהקצין הלגמרי לא ג'נטלמן ניסה להדביק לי ולממונים עליי, מחייב תחקיר דחוף שלך וזאת כדי לנקות את שמו הטוב של צה"ל.

במהלך דיון סוער שהתקיים שלשום בכנסת שיגר חבר הכנסת מיש עתיד הערה מעוררת מחלוקת לרגב ואמר: "אני יודע איך התקדמת בצבא". שטרן טען היום שלא היה לדברים קשר סקסיסטי - אך רגב השיבה במתקפה: "קוראת ליאיר לפיד להשעות אותו לאלתר מתפקידו - אין מקום בחיים הציבוריים לאדם כזה".

בסרטון ובהודעה שפרסמה רגב, פחות מיממה לאחר העימות, אמרה רגב כי "דברי שטרן הם כתב אישום נגד מפקדי הצבא וקידומן של נשים בצבא. אני דוחה בשאט נפש ובזה לדבריו של אלעזר שטרן". רגב הוסיפה וטענה: "בדבריו כלפיי יש רמיזה לכך שאני התקדמתי לא כפי שהגברים מתקדמים בצה"ל, על פי הקריטריונים והמלצות מפקדיי, אלא בהחפצה נשית". 

כמו כן, רגב פנתה ליאיר לפיד - יו"ר יש עתיד - ודרשה ממנו לנקוט צעדים תקיפים נגד שטרן. "אני קוראת ליאיר לפיד להשעות לאלתר את שטרן מתפקידו כפי שעשה עם יעקב פרי וצביקה גנדלמן. אין מקום בחיים הציבוריים לאדם שמבזה נשים ורומז רמיזות סקסיסטיות".

לפיד ושטרן. "מאמין לו ולכוונותיו" (צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות)
לפיד ושטרן. "מאמין לו ולכוונותיו" | צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות

עם זאת לפיד התייצב לצד שטרן. "אני מאמין לשטרן ולכוונותיו", אמר. "מי שמייחס כוונות מסוג זה לאלוף עתיר זכויות, מפקד בה"ד 1 שגידל דורות של לוחמים, פשוט לא מכיר את שטרן. השיח הנמוך שמירי רגב מובילה אליו לא נמצא בכלל בסולם הערכים של שטרן".

"האלוף שטרן דיבר על החנפנות האינסופית של מירי רגב למפקדיה שהגיעה לשיאה בהתנתקות", אמר לפיד, כשהוא מהדהד את טענותיו של שטרן לגבי הדברים שנאמרו. "מי ששמע משהו אחר יש לו כנראה בעיה חמורה".

שטרן הבהיר אתמול: "אמש במהלך נאומי התפרצה השרה מירי רגב בהערות הקשורות לשירות הצבאי שלי. כוונתי, כפי שאמרתי מעל הדוכן, הייתה קשורה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה גם היום, תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפת תפיסת עולם. לא היה לדברים קשר סקסיסטי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו