"מאחל לך שאתה תסבול כמו הנכים": חבר הכנסת אורן חזן יורחק ל-6 שבועות מהכנסת על ההתבטאויות נגד חזי משיטה, ראש אגף שיקום במשרד הביטחון, במהלך דיון שהתקיים על נכי צה״ל. על כך שכינה את חבר הכנסת אילן גילאון ״חצי בן אדם״ עדיין לא יצאה החלטה האם להרחיקו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד מהדיון חזן נראה בהתחלה תוקף את חברת הכנסת מטעם מפלגת "כולנו" מירב בן ארי, ששימשה בישיבה כממלאת מקום יו"ר הוועדה, ומטיח בה: "למה את נלחמת נגדי? ממה את מפחדת? את פשוט פחדנית!". כשביקשה ממנו לצאת מהדיון חזן ענה: "אני אצא, אל תדאגי", והמשיך לצעוק: "ככה אתם נראים, עאלק נבחרי ציבור. בגלל זה "כולנו" לא תעבור את אחוז החסימה ואת תעשי שלום לכנסת דרך הטלוויזיה. ח"כית אנונימית - יש לך פה הזדמנות לעשות משהו טוב".

ח"כ בן ארי: "עובדרים את זה כל יום" (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
ח"כ בן ארי: "עובדרים את זה כל יום" | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

בשלב מסוים הגיעו מאבטחי הכנסת כדי להוציא את חזן מהאולם, ובזמן שיצא המשיך לתקוף, הפעם את חזי משיטה: "אתם בכלל מבינים על מה מדובר? זה שאתה חושב שאם היית תת אלוף במילואים אז - וואו אתה אלוהים, השמש לא זורחת לך מהישבן". לסיום איחל חזן למשיטה: "אני מאחל לך שאתה תסבול כמו הנכים האלה ואז אולי תבין- אתה והילדים שלך".

לאחר שחזן עזב את הדיון חברת הכנסת בן ארי אמרה: "את מה שזכיתם לראות כאן אנחנו עוברים את זה כל יום, כל שבוע, ובעיקר נשים - עם ההערות המיזוגיניות שלו". ברקע נשמעו קריאות לעבר חזי משיטה כדי שלא ייצא מהישיבה.

יו״ר ועדת הרפורמות ח״כ רחל עזריה (כולנו): ״הדברים שחבר הכנסת אורן חזן אמר פגעו בציפור הנפש שלנו, בנכי צה״ל- אנשים שאנו חייבים להם כל כך הרבה. התייחסנו לתלונה במלוא החומרה, שכן הפגיעה נעשתה בעובד מדינה שעושה עבודתו נאמנה. והביאה לסיום דיון ענייני וחשוב לטובת נכי צהל.
לא נאפשר לארועים כאלו להתרחש בכנסת ישראל."