"הפרשה הזאת היא חמורה מאוד, אולי הכי חמורה בתולדות המדינה" - כך אמר היום (שבת) ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק על פרשת הצוללות, לאחר שהמשטרה הודיעה על סיכום החקירה והמליצה להעמיד לדין חשודים, בהם מקורבים לנתניהו. באירוע שבתרבות בנס ציונה אמר ברק: "בסופו של דבר מעורבת בזה סביבתו הקרובה של רה"מ. הדבר הזה לגופו הוא על הגבול של בגידה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ברק הוסיף ונזכר: "הייתה לנו לפני 25 שנה פרשה בחיל האוויר, על החזקת מנועים. רמי דותן הלך אז ל-12 שנה בכלא. וחשבנו שיותר גרוע מזה לא יכול להיות, וזה גרוע בהרבה. בעיקר בהיבט של הדרגים והאנשים שמתעסקים בזה. צריך להבין - כשמקבלים שוחד, זה לא רק הכסף שהולך לשוחד, ההסטה מהאיזון הנכון והשקעת משאבים היא לא במאות אלפי שקלים, אלא במיליארדים. התוצאה היא שאין הפנייה נכונה של משאבים אלא יש מניפולציות לנסות לשנות לאן זה הולך".

עוד אמר ברק: "זו פרשה חמורה ביותר. הודיעו לנו שרה"מ לא מעורב בזה. אני אומר לכם כעד - אני מכיר את נתניהו מאז שהיה נער צעיר, ואני עוקב אחריו הרבה שנים, יצא לי גם לנצח אותו בבחירות, גם לפקדו בצה"ל וגם להיות שר בממשלה שהוא נבחר לעמוד בראשה. אבל בכל מדינה נורמלית בעולם, נתניהו היה מניח את המפתחות ומתפטר מתפקידו. זו אחריות מיניסטיריאלית".

ראש הממשלה לשעבר שב ואמר כי תוצאות החקירה מראות שנתניהו צריך להתפטר מבחינה ציבורית: "אנחנו בחרנו מפלגות, הן בחרו בנאדם לעמוד בראש הממשלה. אנחנו רואים את כל סביבתו הקרובה, את בן דודו, שהוא עורך דינו האישי, איש סודו הקרוב, ראש הלשכה שלו, את מועמדו לראש המל"ל, וכמובן עוד תשעה אנשים, כולם מסובכים עד צוואר. אם הוא ידע, מקומו בכלא, אם הוא לא ידע, הוא איננו כשיר לנהל מדינה. זה דבר בלתי סביר".

"בואו נחשוב מה היה קורה - נניח שאני הייתי ראש ממשלה, או רבין, או שמיר. היה מתברר שקורה סביבו דבר כזה. אני אומר לכם לגביי, חברי המפלגה שלי היו עומדים מול הבית שלי ודורשים ממני להתפטר", הוסיף. "אצלינו נוצרה אדישות, אני לא רוצה להפליג בביקורת על היועמ"ש - ומדוע לא חקרו מראש, ומדוע חקרו חלק. אני חושב שהגיע הזמן לחזור לנורמליות, מגיע למדינת ישראל רה"מ שאומר – אני לא רוצה מטוס, לא רוצה ארמון, לא רוצה חמגשיות, לא רוצה שפים, אם אלך למסעדה של שף אקח את הארנק ואשלם. לא רוצה רהיטי גן, לא רוצה חשמלאי ביום כיפור".