חרף הביקורות, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה חוזרת לכנסת: דינה זילבר אישרה הבוקר (שלישי) השתתפותה בדיון שייערך בשבוע הבא בוועדה לענייני ביקורת המדינה, שעוסק ב"מעמדם של שומרי סף ונושאי תפקידים בשרות המדינה, אופן מינויים וכיצד מגנים עליהם". לשכת שרת המשפטים הבהירה: "ממליצים להמתין ליום שני, טרם יציאה בכותרות. שרת המשפטים עומדת על עמדתה כפי שהובעה לא אחת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זילבר ביקרה את חוק "נאמנות בתרבות" בדיון בכנסת ודבריה עוררו סערה וביקורת על כך שהיא חורגת מתפקידה ומתערבת כביכול בנושאים פוליטיים. לאחר הביקורת שנמתחה על המשנה שלו, היועמ"ש מנדלבליט הבהיר שלא יסכים שייערך לה "משפט שדה", אך גם שלח לזילבר מכתב נזיפה. "נאמרו על ידייך גם דברים החורגים מהמסגרת המקובלת והראויה", נכתב. "הדברים האמורים חורגים בנסיבות העניין באופן ממשי ממרחב ההתבטאות המקובל והראוי של יועצים משפטיים בשירות הציבורי".

הזדמנות שנייה לאלו שלא נכנסו לכנסת ה-21
דרישתה נדחתה. השרה השקד | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

מנדלבליט הבהיר כי "זהו סגנון שאיננו ראוי ואיננו מקובל מפיו של יועץ משפטי בשירות הציבורי והוא יכול להתפרש - גם אם זו לא הייתה הכוונה, כפי שהבהרת כאמור - כחדירה לשדה הפוליטי". היועמ"ש גם ציין במכתבו כמה התבטאויות בעייתיות של זילבר בעבר.

"שוחחתי עמך בעבר אודות התבטאויות פומביות לא זהירות מטעמך באירועים בהם השתתפת ועמדתי על הצורך להיזהר בדברים, שמא יתפרשו כחריגה ממסגרת תפקידנו כיועצים משפטיים בשירות הציבורי", הזהיר היועמ"ש.

נזף - והבהיר: לא יעשו למשנה שלי משפט שדה | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אבל גם מכתב הנזיפה לא סיפק את שרת המשפטים שקד, שהבהירה לאחר מכן שתמשיך למנוע את הופעותיה של זילבר בוועדות הכנסת: "המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר פעלה בחוסר סמכות בהתבטאויותיה הפוליטיות שבוע שעבר בוועדת הכנסת".

השרה שקד הסבירה כיצד תוכל למנוע את הופעותיה של זילבר: "לפי חוק יסוד הכנסת, הסמכות על בחירת נציגי משרדי הממשלה בוועדות הכנסת נתונה לשר הממונה, ולו בלבד. לפיכך ונוכח הנזיפה של היועץ המשפטי לממשלה בעורכת הדין זילבר, לא אאפשר את הופעתה, בוועדות הכנסת במושב הקרוב".