נתניהו נגד שקד: המאבק ממשיך (צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, רויטרס, חדשות)
דיון פוליטי במסווה של ביטחוני | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, רויטרס, חדשות

העימות בממשלה גולש לקבינט: המאבקים הבוקר (ראשון) התגלגלו לקבינט שם הובהר לשרי הבית היהודי שההחלטה בנוגע לפרצה בגדר הייתה של המח"ט ולא של המשפטנים או של ראש הממשלה. כעת, השרים בוחנים אילו צעדים אפשר לבצע מבחינה משפטית כדי להתמודד עם גל הטרור כשהרצון של הבית היהודי הוא להעביר את החוק של גירוש משפחות מחבלים. מערכת המשפט לא אחידה לגבי העמדה ומערכת הביטחון מתנגדת לחוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אחד השרים אמר שהדיון בנוגע לפרצה בגדר ולגירוש המחבלים הפך לפוליטי במסווה של ביטחוני. הקבינט הביטחוני-מדיני דן בצעדים שניתן לבצע כדי להתמודד עם גל הטרור כשעל הפרק הרצון של חברי הבית היהודי להעביר את חוק גירוש משפחות. המערכת המשפטית לא אחידה לגבי עמדתה והדיון במערכת המשפט הוא על יעילות הצעד. במערכת הביטחונית הדגישו: צעד לא חוקתי שלא יעבור את בית הדין הבינלאומי.

הבוקר התרחש מחזה אבסורד מחוץ לישיבת הממשלה. שרים הפגינו נגד מדיניות הביטחון של הממשלה בה הם חברים ואז נכנסו לישיבה. במהלך הדיון במינויו של רה"מ לשר הביטחון הטונים עלו במיוחד. גם בישיבה נתניהו כיפף את השרים שהשתתפו בהפגנה והעיר להם. "אתם מפגינים נגד עצמכם, זו פוליטיקה קטנה", אמר נתניהו.

השרים אליהם התייחס נתניהו במהלך ישיבת הממשלה הם אלקין, לוין ואקוניס. השר אלקין הציע לראש הממשלה לדבר עם ראשי הישובים, נתניהו קטע אותו באמצע דבריו ואמר שיעשה מה שהוא רואה לנכון.