שרת התרבות מירי רגב היא בינתיים הניזוקה העיקרית מפרישת ליברמן מהממשלה והתנהלות הקואליציה הצרה שכוללת 61 אצבעות בלבד. חוק הנאמנות בתרבות קרס אל בית הקברות לחוקים. בריאיון ל"אולפן שישי", מירי רגב סיפרה על השבוע שבוודאי תרצה לשכוח: מהפלת חוק הדגל שלה, דרך האכזבה משותפיה - ועד טיפול הממשלה שבה היא חברה בסוגיית האלימות נגד נשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר שיצאה במתקפה חזיתית נגד ליברמן וכחלון בשל הפלת חוק נאמנות בתרבות, התייחסה לכך שבחרה לכוון את חצי הביקורת שלה לעברם של שר האוצר ושר הביטחון לשעבר: "ציפיתי לקולגיאליות בין השרים בממשלה. דיברתי על חוק עם שניהם באופן אישי, זה חוק שעבדתי עליו שנתיים וחצי. הייתי צריכה להסביר לציבור מה קרה ולמה החוק נפל".

שרת התרבות המשיכה ותקפה את ליברמן, שסירב לתמוך בחוק משורות האופוזיציה: "גם אם הוא רוצה להעביר חוקים שלו - הוא לא יכול לבגוד בבייס שלו. ליברמן היה צריך לומר שהוא לא מוותר על חוק הנאמנות כי זה מדובר בדגל". רגב הוסיפה: "אמירה כזאת היא אמירה של מנהיג, לא של אדם שפוליטיקה קטנה מנהלת אותו. אנחנו הצבענו גם על דברים שהתנגדנו עליהם בקואליציה".

"אין סיבה שהממשלה תסיים את ימיה"

השרה נשאלה גם על העובדה שהממשלה שבה היא חברה הפילה הצעת חוק נגד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לרצח נשים, בהצבעה שגם היא בעצמה הצביעה נגד. "זה אוכל לי את הלב", הסבירה ונתנה דוגמאות נוספות להצעות חוק חברתיות שנפלו. "אני הצבעתי נגד חוק פונדקאות, זה אוכל לי את הלב. הצבעתי בהרבה מאוד דברים, (גם) נגד נכים. זה אוכל לי את הלב".

המחאה נגד אלימות כלפי נשים, השבוע (צילום: יובל עופר, חדשות)
הפגנות מחאה על רצח נשים | צילום: יובל עופר, חדשות

רגב הדגישה כי הקואליציה עדיין מחויבת לחוק הנאמנות בתרבות, אך הכירה בכל שאם לא יושג מראש רוב להעברתו הוא לא יעלה להצבעה ביום שני הקרוב. "אין מה להאשים את ראש הממשלה נתניהו, הוא תומך בחוק. 'חוק גדעון סער' חשוב כמו שאר החוקים", אמרה. שרה התייחסה גם לעתידה של הממשלה הצרה, ולסיכוייה לשרוד את הזמן שנותר לה. "אין סיבה שהממשלה תסיים את ימיה אם נדע להתנהל ולהעביר חוקים", הבהירה.

רגב הייתה לאחרונה במוקד סערה ציבורית לאחר שתקפה את הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ וקישרה בין "נאום הכלניות" למותו של הילד דניאל טרגרמן, שנהרג מפיצוץ פצצת מרגמה בנחל עוז בסוף מבצע צוק איתן. "הבעתי את עמדתי כתת-אלוף בצבא. לא עשיתי חיבור אלא הצגתי תמונת מצב", הסבירה. "אמירה כזאת של רמטכ"ל היא חמורה, אין לי שום דבר אישי נגדו. גנץ צריך להבין שהוא לא חסין מביקורת ברגע שהוא נכנס לפוליטיקה".