מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא (צילום: פלאש 90, חדשות)
מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: פלאש 90, חדשות

רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

זו כבר שגרה בכל מערכת חדשות בארץ: דוח עב כרס נוחת על שולחן המערכת, וכעבור מספר ימים - אחרי קריאה, תמצות וכתיבה - מתפרסמות באותה הדקה כתבות בכל האתרים על הממצאים החדשים של מבקר המדינה. אבל לציבור הישראלי... לא ממש אכפת. "ההנחה היא שדברים לא עובדים כאן כמו שצריך - כמו בסדרת המערכונים 'רמת הוד' בארץ נהדרת", מסביר עידן סימון, ראש דסק במערכת "החדשות Online" והאחראי על דוחות המבקר בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"השיח - ואולי לתקשורת יש חלק בזה - הפך מאוד לשיח של פלילי/לא פלילי, במקום ראוי/לא ראוי", ממשיך סימון, בהזכירו כי מבקר המדינה עוסק בתחום המנהל התקין והאחריותיות, ופחות בפלילים. לדבריו, גם העובדה שלמבקר אין הרבה יכולות אכיפה עוזרת לציבור להתעלם מהממצאים שהוא מפרסם.

אז למה מבקר המדינה הוא עדיין מוסד חשוב, גם אם לציבור לא מאוד אכפת ממנו? איך אפשר לגרום לישראלים להתעניין בממצאים החשובים הללו? ואיך כל זה קשור לבחירות המתקרבות ברשויות המקומיות? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" עם ארנת כהן. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@ | ניתן לשמוע את כל הפרקים גם באתר הפודקאסט