שר התקשורת קרא במתקפה על נתניהו (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
קרא ונתניהו (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

הממשלה תצביע ביום ראשון הקרוב על העברת מספר סמכויות הנוגעות לשוק התקשורת מראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר התקשורת איוב קרא, כך חשף הבוקר (חמישי) הפרשן הפוליטי עמית סגל. על פי מסמך המפרט על סדר היום של ישיבת הממשלה בשבוע הבא נקבע כי תובא להחלטה הצעה להעברת סמכויות בנושא התאגיד ובכל הנוגע לחברות הקשורות לשאול אלוביץ' - מנתניהו לקרא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי המסמך, ראש הממשלה נתניהו ביקש להעביר לשר התקשורת את הסמכויות "שהפעלתן נדרשת בקשר עם עניינים הנוגעים למר שאול אלוביץ'"; וכן, "עניינים הנוגעים לחברת יורוקום, ועניינים המשפיעים עליה באופן מהותי".

במסמך מצוין במפורש כי העברת הסמכויות אותה ביקש ראש הממשלה תהיה תקפה "כל עוד מר אלוביץ' הוא בעל עניין בקבוצת בזק".

הטבות תמורת סיקור אוהד? נתניהו ואלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס, רויטרס, חדשות)
אלוביץ' ונתניהו (ארכיון) | צילום: איל יצהר, גלובס, רויטרס, חדשות

ביום שישי האחרון נחקר ראש הממשלה נתניהו במשך קרוב לחמש שעות. חוקרי יחידת החקירות להב 433 התייצבו במעונו הרשמי וחקרו אותו בפעם ה-12 מאז נפתחו תיקי 1000, 2000 ו-4000. בתגובה לחקירה אמר נתניהו: "עכשיו, אחרי החקירה ה-12 כבר ברור סופית שבחקירות ראש הממשלה לא רק שאין בשר, אין אפילו עצם".

נתניהו נחקר בסוף אוגוסט האחרון במעון הרשמי ברחוב בלפור במשך 4 שעות במסגרת חקירת תיק 4000 (פרשת בזק-אלוביץ'), ומטעמו של ראש הממשלה נמסר זמן קצר לאחר שחוקרי יחידת להב 433 עזבו כי "תיק 4000 קרס סופית".

עוד נמסר אז מטעמו של נתניהו אז כי "הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו קיבל לידיו את תיק התקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך איזשהו פסול. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".