"השטן הוציא צו 8 וגייס את כל גייסותיו" - הקרב על ראשות עיריית ירושלים מגיע לישורת האחרונה ושר הפנים אריה דרעי תוקף במילים קשות את המועמד החילוני עופר ברקוביץ ומזהיר מפני כוונותיו. באירוע שהתקיים אמש (מוצאי שבת) בתל אביב אמר דרעי על המועמד שבו הוא תומך, משה ליאון: "כל גדולי ישראל תומכים בו מול מועמד לא דתי שרוצה, פשוטו כמשמעו, להמשיך ולחלן את ירושלים ולהפוך את עיר הקודש שלנו לעיר ככל עיר אחרת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא רק יהודים רחוקים או חילונים, גם בשולי המחנה, השטן מגייס את כולם", אמר דרעי, ככל הנראה בהתייחסו למטה החרדי של "התעוררות", מפלגתו של ברקוביץ. "מנסים בכל מיני שיטות – השמצות, שקרים, הפרד ומשול, כל דבר אפשרי". שר הפנים האשים גם את עמוס שוקן, מו"ל עיתון "הארץ", בהתערבות בבחירות: "השמאל כולו, עמוס שוקן מגייס את כל הכוח שלו בעיתון 'הארץ' בשביל המועמד החילוני בירושלים".

לא כל החרדים תומכים, משה ליאון (צילום: פלאש 90, חדשות)
לא כל החרדים תומכים, משה ליאון | צילום: פלאש 90, חדשות

בתוך כך, בעיתוני השבת החרדיים נרשם פיצול בתמיכה בין המועמדים: "יתד נאמן" של הזרם הליטאי תומך בליאון, אולם "המודיע" של הזרם החסידי מפרסם תוכן נגד חוק הגיוס, שנועד לעקוץ אותו. ב"הפלס", השייך לפלג הירושלמי, פירסמו מאמר מערכת נגד ליאון ואילו ב"המבשר" הוצב תנאי לתמיכה בליאון: "דין צפת כדין ירושלים".

ממטה ברקוביץ נמסר כי בימים האחרונים גברו האיומים עליו, והאבטחה סביבו תוגברה בתום התייעצויות בנושא. "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה הזאת", נמסר ממפלגת "התעוררות". "האמירה של השר דרעי היא חמורה וחציית קו אדום ומתווספת לשלל אירועים וקריאות הסתה כנגד ברקוביץ ועל כן הוחלט לשמור על בטחונו. צר לנו שמי שמנסה לפלג עושה זאת באמירות המובילות לאלימות ומעבירות מסר לציבור כי אלימות היא דבר הכרחי על מנת לנצח בבחירות דמוקרטיות".

מחרתיים ייערך הסיבוב השני בבחירות לרשויות המקומיות בהם לא הושגה הכרעה בתום הסיבוב הראשון. הקלפיות ייפתחו בשעה 13:00 ויישארו פתוחות עד לשעה 22:00. ההצבעה תיערך באותן הקלפיות בהן התקיימה ההצבעה בסיבוב ההצבעה הראשון, לפני כשבועיים.

מלשכת שר הפנים אריה דרעי, נמסר: "השר דרעי לא אמר שעפר ברקוביץ הוא שטן, להיפך. אם הייתם משדרים את הקטע המלא של דבריו הייתם שומעים כי דרעי אמר כי אינו מכיר אישית את עפר ברקוביץ' וכי הוא עושה רושם של איש חיובי. השר דרעי התכוון כי יש פרוד ומחלוקת בין העדות החרדיות בירושלים כאילו נכנס בהם השטן וגרם לפילוג שעלול לגרום להפסד המועמד הדתי בעיר. השר דרעי מתנצל בפני עופר ברקוביץ' אם הובן אחרת".