ישיבה ראשונה בוועדה למינוי בכירים
ישיבה ראשונה בוועדה למינוי בכירים | צילום: אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות, חדשות

הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים קיימה היום (רביעי) את ישיבתה הראשונה. בוועדה, בראשות שופט בית משפט העליון בדימוס אליעזר גולדברג, חברים גם פרופסור טליה איינהורן, משה טרי ונציב שירות המדינה פרופסור דניאל הרשקוביץ. היא תדון במועמדותם של הרמטכ"ל והמפכ"ל הבא, על בסיס המלצותיהם של השרים האחראים - שר הביטחון והשר לביטחון הפנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

גולדברג עמד על היות הוועדה עצמאית ובלתי תלויה ואף הדגיש את חשיבות אמון הציבור בה ואת ערך השקיפות. הוא הוסיף עוד כי סמכותה היא לבדוק את טוהר המידות של המועמדים הרלוונטיים לתפקידים הבכירים.

כמו כן נמסר שהוועדה תדון בהמלצת השר הרלוונטי למשרה הבכירה רק לגבי מועמד אחד. זאת, למעט מקרים מיוחדים בלבד וכפי שנקבע בהחלטת הממשלה. עוד נמסר כי המשך ישיבות הוועדה ייקבעו בהתאם להגשת המועמדים על ידי השרים ובכפוף לנוהל ההגשה הכולל מילוי שאלון וצירוף קורות חיים.

לפני שלושה ימים אישרה הממשלה את מינויים של איינהורן וטרי לוועדה, וכך נסללה הדרך באופן סופי למינויים של המפכ"ל והרמטכ"ל. זאת במקומם של שני חברי הוועדה שפרשו ממנה לפני כחודש. פרישתם של המקורבים, יעקב נגל ואיריס שטרק, התרחשה לאחר שבג"ץ הוציא צו ביניים ועצר את עבודת הוועדה. במינוי הנוכחי לא היה מעורב ראש הממשלה נתניהו, שהטיל את בחירת הנציגים לוועדה על השר יריב לוין.