חוזרים לסיבוב שני (צילום: פלאש 90 ,החדשות)
הבחירות המקומיות - כל הנתונים המעודכנים | צילום: פלאש 90 ,החדשות
כמה הצביעו, כמה נפסלו, וכמה קיבל כל מתמודד: לאחר שקרס בימים האחרונים, חזר הלילה (בין חמישי לשישי) אתר משרד הפנים לאוויר וסיפק את כל הנתונים המעודכנים על הבחירות לרשויות המקומיות. באתר ניתן לבדוק מי ניצח ומי מוביל בכל יישוב, כמה קולות קיבל כל מתמודד, כמה מהתושבים מימשו את זכותם להצביע, וכמה מהקולות נפסלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הנתונים שעודכנו לתאריך 1.11 בשעה 19:00, אחוז ההצבעה בת"א עמד על 45%, בחיפה על יותר מ-47% ואילו בירושלים - רק 39% יצאו להצביע. בבית שמש, שם התברר אתמול כי המועמדת עליזה בלוך ניצחה בהפרש זעום את ראש העירייה הקודם משה אבוטבול, יותר מ-70% מהתושבים מימשו את זכותם להצביע.

ברמה הארצית, אחוז ההצבעה עומד בינתיים על 58%, עלייה של כ-7% מהבחירות הקודמות ב-2013. מתוך כ-6.6 מיליון בעלי זכות בחירה, כ-3.8 מיליון הצביעו. כ-142 אלף קולות נפסלו בשל הצבעות לא חוקיות. הנתונים אינם סופיים, ובמקרים רבים אינם כוללים את קולם של החיילים, אנשי כוחות הביטחון, אסירים ואנשים בעלי מוגבלויות.

האתר קרס, התוצאות לא רשמיות (צילום: חדשות)
האתר קרס, התוצאות לא רשמיות | צילום: חדשות


הנתונים פורסמו לאחר שתקלה אירעה באתר משרד הפנים גרמה לאזרחים רבים שלא להבין מהי תמונת המצב ביישובם. גם הכרזות הניצחון של רון חולדאי בתל אביב ועינת קליש בחיפה, כמו גם ההערכה שהבחירות בירושלים יגיעו לסיבוב שני, לא זכו לאימות רשמי עד הלילה, וכך גם העולים לסיבוב השני בכמה ערים ויישובים.

הבחירות המקומיות השנה היו אמורות להיות הראשונות בהן תוצאות האמת נגישות לציבור בלחיצת עכבר. במשרד הפנים הבטיחו: "לרשות הציבור יעמוד לראשונה אתר הבחירות של משרד הפנים בו ניתן יהיה להתעדכן באחוזי ההצבעה ובהמשך בתוצאות הבחירות". בפועל, האתר המיוחד - וגם האתר הכללי של משרד הפנים - קרס מספר פעמים.