"את שונאת אותנו!": ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף היום (ראשון) בחריפות את יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני על רקע דבריה במהלך סיור של חברי ועדת חוץ והביטחון בעפרה, לפיהם המתנחלים "משתמשים בביטחון" לקידום האידאולוגיה שלהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"למה את שונאת אותי? למה את שונאת אותנו? מה עשינו לך?", הטיח דגן בחברת הכנסת לבני וצעק עליה. "בעוטף עזה בחיים לא היית מדברת ככה. בשום מקום אחר לא היית מדברת ככה", המשיך דגן לגעור בלבני לאוזני הנוכחים.

בזמן שלאורך כל דבריו, שנמשכו שניות ארוכות, ניסו חבריו להרגיע אותו וקראו לעברו "יוסי, תפסיק!", הטיח תומך בדגן בלבני: "היא צריכה את הקולות של השמאל הקיצוני, זה הבייס שלה".

כאמור הסערה פרצה לאחר הודעתה של לבני במהלך הסיור בעפרה, בה תקפה את ראשי הרשויות בשומרון: "את ההכרעה מה נותן ביטחון צריכים לקבל ראשי מערכות הביטחון ולא אתם. אני שומעת אתכם בימים האחרונים ויש נקודה שבה אתם מאבדים אותי. אני מציעה לא לבלבל בין ביטחון לאידאולוגיה. אל תטענו שהאידאולוגיה שלכם קשורה לביטחון".

ציפי לבני (ארכיון) (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
יו"ר האופוזיציה ציפי לבני | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

"אתם רוצים למנוע מאיתנו היפרדות אי פעם מהפלסטינים", הדגישה לבני. "אמשיך לפעול כדי שנוכל אי פעם להיפרד מהם. חמאס לא מקבל את הקיום שלכם כאן. הוא לא מקבל את הקיום של תל אביב, אל תשתמשו בביטחון כדי לקדם את האידאולוגיה שלכם. נמשיך לספק ביטחון לתושבים. את הוויכוח מה צריך לעשות להיפרד או לספח נעשה בנפרד. לא על רקע הטרור ולא על רקע הפיגועים".

לבני הגיבה למתקפה הקשה של דגן ואמרה: "אני לא שונאת אתכם, אני כועסת. מה שאתה מרגיש כלפי התושב שלך, אני מרגישה כלפי כל אזרחי ישראל כולל התושב שלך. רק כשנבין שהכאב שלך והכאב שלי הוא אותו כאב, שהצורך לתת ביטחון הוא משותף לנו, נוכל להמשיך ולנהל את הוויכוח האחר".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) אמר במהלך הדיון הסוער בוועדה: "חיים כאן ישראלים כמו כל אחד מאיתנו. חשוב לנו שהאזרחים כאן יידעו שבדיוק כפי שמגינים עליי באשקלון יגנו עליי בעפרה ובדיוק כפי שמסדירים את המגורים שלי באשקלון, יסדירו את המגורים בעפרה".