הקרב על ראשות עיריית ירושלים הולך ומתכער: במטה "התעוררות", מפלגתו של עופר ברקוביץ, משיקים קמפיין תחת הסיסמה "איפה היית כשירושלים נפלה?" נגד משה ליאון. במטה מסבירים כי הקמפיין נועד "להסביר מה יקרה אם וכאשר ייבחרו דרעי, ליברמן וגפני לראשות העיר ולא המחנה הממלכתי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"למי שלא מבין, עתיד ירושלים בסכנה מפני שחיתות, מפני קומבינות ודילים שבכלל לא רלוונטיים לתושבים, מפני פילוג בין המגזרים השונים, מפני חלוקת העוגה התקציבית שרובה תעבור לעסקנים, מפני תפקידים כמו הרבנות הראשית לעיר שהובטחה רק לחרדים ובקיצור, מפני ניסיונות של קומץ פוליטיקאים הממסחרים בנו התושבים ולא לטובת העיר" הם אומרים. אם לא נצא בהמונינו, ירושלים בסכנה, אם ירושלים לא תהיה של כולם היא לא תהיה".

"פשקווילים" נגד ברקוביץ (צילום: חדשות)
"פשקווילים" נגד ברקוביץ | צילום: חדשות

במקביל הופצו בשכונות חרדיות "פשקווילים" ומודעות המתריעות מפני צביונה של ירושלים במידה שברקוביץ ייבחר לראשות העיר, תחת הסיסמה "נלחמים על קדושת ירושלים". במודעות נראות כותרות פיקטיביות מעיתונים, בהן: "בהוראת ברקוביץ: 'נשות הכותל' נכנסו בהתרסה לעזרת הגברים בכותל", "עידן ברקוביץ: תכנית 'תחבורה ציבורית בשבת' של ראש העיר פעלה בהצלחה" ו-"פקחי העירייה הרסו בברוטאליות את בית הכנסת ברמות פולין".

במודעה אחרת נראים איורים של ברקוביץ ויאיר לפיד, ומעליהם ההכרזה: "הם בונים על האדישות שלך". תחת הסיסמה "האידישקייט של ירושלים בסכנה" כרזה אחרת מפצירה במצביעים לצאת ולהצביע למען ליאון.

גם חרדים נגד ליאון (צילום: חדשות)
גם חרדים נגד ליאון | צילום: חדשות

קמפיין חרדי מקביל מתנהל גם נגד משה ליאון: בכרזה נראית רשימה של עמדות שהפגין ליאון, כמו תמיכה ברפורמים, התחייבות להמשיך להפעיל את "מפעל התחנה הראשונה" בעיר בשבתות והמשך פעילות מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה. "וזה המועמד ה'דתי'? טפו עליך!", נכתב בה.