בנט. שר הביטחון הבא? (צילום: פלאש 90, חדשות)
בנט. שר הביטחון הבא? | צילום: פלאש 90, חדשות

סיעת "הבית היהודי" הודיעה באופן רשמי על דרישתה לקבל את תיק הביטחון מידי הממשלה. חברי הסיעה הצביעו בעד ההחלטה פה אחד בישיבת הסיעה והסבירו כי הדבר נועד "לשנות את מדיניות הביטחון ולהשיב לישראל את היוזמה ואת ההרתעה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ממשלה ללא הרתעה אינה ממשלת ימין", נמסר מהמפלגה. "ללא קבלת האחריות על המשימה הלאומית של שינוי המצב הביטחוני ביחד עם ראש הממשלה, אין טעם בהמשך קיום הממשלה".

זמן קצר לאחר הכרזת ליברמן על התפטרות מהממשלה ופרישת "ישראל ביתנו" מהקואליציה, תקפו בכירים בבית היהודי: "ליברמן כישלון בביטחון. טוב שהתפטר. בשנתיים גרם לחמאס להפסיק לפחד. הבית היהודי תדרוש את תיק הביטחון לאחר התפטרות ליברמן על מנת לנצל את השנה שנותרה לממשלה לשקם את ההתרעה שליברמן ריסק", אמרו הבכירים, "אחרת אין זו ממשלת ימין, ואין טעם לקיומה".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, הוסיפה: "עכשיו זה הזמן להפקיד את תיק הביטחון בידי נפתלי בנט והבית היהודי. בלי תיק הביטחון הבית היהודי לא תמשיך כשותפה בממשלה".

בכירים בקואליציה אמרו עוד לפני הצהרת ליברמן כי להתפטרות שלו יש משמעות אחת והיא פיזור הממשלה. מנגד, גורם בליכוד הבהיר כי ראש הממשלה יפעל למניעת הבחירות ויכהן בעצמו כשר הביטחון. "אין הכרח ללכת לבחירות בתקופה ביטחונית רגישה זו", אמר הגורם. "הממשלה יכולה להשלים את ימיה. בכל מקרה, בשלב המיידי תיק הביטחון יועבר לאחריות ראש הממשלה נתניהו".