חקיקת הבזק של החוק בפעולה
חקיקת הבזק של החוק בפעולה | צילום: רויטרס, חדשות

חוק האזיק האלקטרוני אושר היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה. החוק שאמור לעבור בהליך חקיקת בזק עלה בשבוע שעבר לסדר היום בעקבות הפגנות הנשים במחאה על אלימות נגש נשים ביום שלישי האחרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הצעת החוק של השר לביטחון פנים ארדן ושרת המשפטים שקד, יוצמד לעבריין מורשע או לחשוד בעבירות אלימות צמיד אלקטרוני שכולל טכנולוגיית GPS, באמצעותה יהיה ניתן לעקוב אחר מקום הימצאו בכל עת. באופן זה תמנע האפשרות לאיים בהפתעה על קורבנותיהם. למרות הטיפול כחקיקה מהירה החוק יוגדר כהוראת שעה לשלוש שנים, כדי לבחון את יעילותו בטיפול בתופעת האלימות במשפחה.

ועדת השרים אישרה
ועדת השרים אישרה | צילום: החדשות‎

בהודעה משותפת של משרד המשפטים והמשרד לביטחון הפנים נמסר כי הצמידים האלקטרונים ישמשו בידי בתי המשפט ככלי נוסף למאבק בתופעות של אלימות במשפחה, ובתקווה ייסיעו בחיזוק ביטחונם של המאוימות. הצעת החוק באה כחלק מהמלחמה בעבירות אלימות במשפחה באמצעות פיקוח טכנולוגי, שיגן על נפגעות אלימות במשפחה ויאפשר להם את החופש והביטחון הראוי להם.

הצמיד אלקטרוני יוצמד למי שקיבל צו הרחקה על רקע אלימות במשפחה, ויאפשר לוודא כי צווי ההרחקה ממומשים. הצמיד גם יאפשר לנפגעים לעקוב אחר מקום הימצאם של החשודים ובאופן הזה יאפשר להם לנהל את חייהם באופן חופשי יותר וללא חשש.