"טרוריסטים לא ברי שיקום", ארכיןו (צילום: רויטרס, חדשות)
"טרוריסטים לא ברי שיקום", ארכיןו | צילום: רויטרס, חדשות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את "חוק המאבק בטרור": מחבלים לא יזכו לקיצור עונשם ולא ישוחררו על תנאי. החוק, שאותו הגיש חבר הכנסת עודד פורר ממפלגת ישראל ביתנו, אושר ברוב של 57 קולות מול 17 קולות ומתייחס לאסירים ביטחוניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר אישור ההצעה אמר פורר כי מלחמה בטרור נעשית בכל החזיתות וכי מדינת ישראל נאבקת לאורך תקופה במאבק הקשה הזה. "מסתבר שדווקא אנשים שהורשעו ברצח, או בסיוע לרצח, מוצאים את עצמם נהנים מכל מיני הטבות כאלה ואחרות", אמר.

חבר הכנסת אמר כי חשוב לדעתו להזכיר שטרוריסטים הם לא ברי שיקום ומכאן שאסור לתת להם זכויות יתר ולקצר את עונשם. "אנו מבחינים בין רצח שבוצע בנסיבות פליליות לבין רצח שבוצע בנסיבות של טרור", הוסיף.

ח"כ פורר, ארכיון (צילום: חדשות)
חבר הכנסת עודד פורר | צילום: חדשות


לדברי פורר אחד המניעים להצעת החוק הייתה העובדה כי מי שסייע לרצח הדס מלכא ז"ל אמור להשתחרר על תנאי. עובדה זו הובילה להצעת החוק, שלדבריו עדיין לא ממקסמת את מה שכיוונו אליו. פורר הדגיש כי יש בכוונתו להרחיב את ההצעה לכלל האסירים שביצעו עבירות ביטחוניות. "לשמחתי כשנעביר את הצעת החוק הזו בקריאה נשייה ושלישית אפשר יהיה למנוע מכל אותם מחבלים מלהשתחרר על שליש", אמר.

חבר הכנסת פורר ציין כי חברת הכנסת ענת ברקו הגישה הצעת חוק דומה, שמוזגה יחד עם החוק שאושר. הצעת החוק תכלול אסירים ביטחוניים שהואשמו בניסיון רצח וברצח לפי חוק המאבק בטרור ותשלול כל אפשרות לשחרור מוקדם בגין התנהגות טובה או קיצור שליש.