העבירו את הקיצוץ, נתניהו וכחלון (צילום: פלאש 90, אלכס קולומויסקי, חדשות)
ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלוןן | צילום: פלאש 90, אלכס קולומויסקי, חדשות

כבר די הרבה זמן מדברים במערכת הפוליטית על הקדמת הבחירות והתחושה הייתה שראש הממשלה בנימין נתניהו יודיע על כך בתחילת מושב החורף או לכל המאוחר אחרי הבחירות לרשויות המקומיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הערב (שישי) מתברר שכבר היה סיכום בין נתניהו לשר האוצר משה כחלון על מועד מוסכם לקיום בחירות מוקדמת, אך ברגע האחרון נתניהו נסוג בו מההחלטה. בסביבת נתניהו מכחישים: "לא היה ולא נברא. לא היה סיכום כזה". השר כחלון לא הכחיש את הפרסום.

בשבוע שעבר השר כחלון התייחס לאפשרות שהבחירות יוקדמו ואמר כי "יש להן את הדינמיקה שלהן". בריאיון בדקל-סגל בגל"צ הבהיר השר כי הוא מאמין שכנס החורף של הכנסת יהיה האחרון ולאחריו הכנסת תתפזר.

"זה לא שאני רוצה את זה, אני מאמין שיש דנימיקה שמתגלגלת עכשיו", ציין כחלון בתגובה לשאלה אם הוא מעוניין בהקדמת הבחירות. כחלון הוסיף בדבריו כי ההוצאה הממשלתית אינה קשורה לכלכלת בחירות אלא תלויה בראש ובראשונה בתקרת ההוצאה ובאפשרות של הממשלה לשחרר כספים מבלי לעבור את הסף.

כחלון נשאל על ההתחייבות שלו שלא לשבת בממשלה שבה ראש הממשלה נאשם והוא השיב כי הוא עומד מאחורי האמירה הזו, אך רק לאחר החלטה סופית של היועמ"ש אחרי שימוע. באשר לשאלה אם נתניהו כעס עליו על ההבטחה הזו השיב השר: "הוא לא כעס עליי אחרי זה, אני הקמתי מפלגה כדי להיות שותף שלו ולא לעבוד אצלו. אני עושה מה שאני רוצה תוך שמירה על כבודם של אחרים".