איך נראית מקרוב קואליציית ה-61? בשל הרוב הצמוד, בימי ההצבעות חברי הכנסת, השרים וגם ראש הממשלה נכנסים ויוצאים מההצבעות במליאה כמו יו-יו. נתניהו אמר בחיוך בכניסה למליאה: "זה מצוין, התעמלות נהדרת" - בעוד השרה רגב הצהירה: "לא עובר האוכל בגרון, לא ירד הביס". גם באופוזיציה מתייחסים למצב לעיתים בהומור: איילת נחמיאס ורבין דאגה להדגיש כי "יש לי אישור מיוחד ללכת לשירותים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מרכז האופוזיציה יואל חסון מתחיל בכל יום בספירת הח"כים הנוכחים במשכן ומנסה למצוא בסדר היום את נקודות התורפה של הקואליציה: "אם יש הזדמנות להפיל - מפילים". יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, מנגד, מרביץ תורה בנציגי המפלגות - ומטורטר מדיון לדיון בכל פעם שקיזוז עם האופוזיציה מתבטל.

למרות מניין הכוחות הצמוד, האופוזיציה נכשלת פעם אחר פעם - בין אם בגלל הפער בין ישראל ביתנו והרשימה המשותפת, שאין ביניהם דבר במשותף, או בגלל הח"כ ה"סורר" רוברט טיבייב. בקואליציה נאבקים על כל קול וחוגגים את הניצחונות.

השר צחי הנגבי הסביר: "אמרנו לראש הממשלה שהוא הסמן הימני. אם הוא יישב שבהצבעות, כולם ייאלצו, ואין ראש אופוזיציה שייתן דוגמה זהה כי הוא לא חבר כנסת". חסון, מנגד, מגדיר את נוכחות נתניהו בהצבעות כניצחון: "ניצחנו שהוא פה" - ורץ פנימה לעוד דיון או הצבעה, שבהם נתניהו לעיתים יושב עם ספר. כל יום הוא משחק שחמט עם מספר מהלכים שמשפיעים על החיים שלנו, ובסוף השורה התחונה על לוח התוצאות היא לרוב ניצחון נוסף ל

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בחיוך: "יש פה 115 חברי כנסת במליאה, כאלה שכבר שכחתי איך הם נראים". וכשמנהלת סיעת הליכוד עליזה בראשי מכריזה על עוצר יציאות, וברגעים אלו נולדות לעיתים גם הסתודדויות בין יריבים פוליטים כגון נתניהו ולפיד.