תוצאות דרמטיות, מהפכים - וקולות החיילים: הלילה (רביעי), נחתם הסיבוב השני והמכריע בבחירות לרשויות המקומיות, ובמרכזן המאבק על הובלת הבירה - ירושלים. לאחר קרב צמוד ביותר, משה ליאון ניצח את עופר ברקוביץ בירושלים: לאחר ספירת כלל הקולות, הפער לטובת ליאון עומד על 3 אחוזים ויותר מ-6,500 קולות. במטה ליאון חגגו עד השעות הקטנות: "ירושלים בחרה במאחד ולא במפלג". השר אריה דרעי התקשר לברך. במטה ברקוביץ טוענים לזיופים נרחבים בקלפיות: "הצוות המשפטי בוחן לעומק את התוצאות".

רוצים לבדוק את תוצאות האמת בעירכם? לחצו כאן

לאחר ספירת כלל הקלפיות, המעטפות הכפולות וקולות החיילים, ליאון ביסס לעצמו הפרש יציב מברקוביץ. ליאון זכה בתום הלילה ל 51.45% מהקולות, לעומת 48.46 אחוזים לברקוביץ. היתרון של ליאון עומד על כ-6,500 מצביעים. זכייתו של ליאון, לאחר לילה מלא תהפוכות בו דווקא ברקוביץ הוא זה שהוביל ברובו, מעניקה לו את התפקיד היוקרתי בקומה השישית בכיכר ספרא - ראש עיריית ירושלים.

ראש העיר החדש, משה ליאון, הגיע במהלך הלילה למטה הבחירות כמנצח וזכה לחגיגות ושמחה גדולה. הוא נשא נאום קצר והודה בדבריו לניר ברקת ראש העיר היוצא, לרעייתו, לשר דרעי, ח"כ משה גפני ופעילים הרבים שהגיעו. "ירושלים בחרה במאחד ולא במפריד", אמר. "יש לנו המון עבודה לעשות".

הקרב הצמוד בין ליאון לברקוביץ נמשך כל הלילה, כשהיתרון עובר ממחנה אחד לשני. 212,758 ירושלמים הלכו להצביע בסיבוב השני, אחוז הצבעה נמוך ביחס לסיבוב הראשון בבחירות לעירייה. לאחר פרסום התוצאות והמגמה המסתמנת, שר הפנים אריה דרעי התקשר לברך את משה ליאון: "הרבה ברכות, בהצלחה גדולה - כל הניצחון הוא בחסדי שמיים".

ראש העירייה היוצא, ניר ברקת, התקשר גם הוא לברך את המנצח המסתמן: "משה אני מאחל לך ולירושלים הצלחה גדולה, אסייע בכל מה שנדרש לכניסה חלקה ומהירה לתפקיד ולשמירת התנופה של ירושלים שלנו כבית של כל הציבורים: חילונים, דתיים לאומיים, חרדים וערבים. בהצלחה משה, בהצלחה ירושלים!".

המועמד המפסיד, עופר ברקוביץ, הגיע למטה הבחירות בירושלים והודה לפעילים בדמעות. משימתו הגדולה הייתה להוציא כמה שיותר מצביעים מקרב השכונות החילוניות בעיר, אך נראה שלמרות מאמץ גדול שנעשה בנושא, זה לא הספיק הלילה.

חזרו בשביל לחגוג. מטה ליאון (צילום: Yonatan Sindel/FLASH90, חדשות)
שמחת הניצחון במטה משה ליאון, הלילה | צילום: Yonatan Sindel/FLASH90, חדשות

ברקוביץ נאם הלילה במטה והודה לפעילים על הקמפיין הארוך: "כל ירושלים ניצחה היום בשותפות ההיסטורית הזאת. הנחנו כאן יסודות לתקווה ישראלית חדשה. גם אם נפסיד, אנחנו לא מוותרים. נעשה כל מה שצריך כדי לייצג את הציבור העצום שבחר בנו כדי לקחת את ירושלים קדימה". ברקוביץ התייחס לטענות הרבות בקרב הפעילים במטה לזיופים שהתקיימו בקלפיות ברחבי העיר: "הצוות המשפטי בוחן לעומק את התוצאות. יש מספר לא מבוטל של קלפיות שנבדוק אותן. יש עוד תקווה - עד הרגע האחרון".

ראשון לציון: רז קינסטליך הדיח את ראש העיר המכהן דב צר

ראש העיר המכהן דב צור השתרך מאחורי יריבו רז קינסטליך, לאורך כל ספירת הקולות בקלפיות. לאחר ספירת כל הקולות, רז קינסטליך ניצח את דב צור וזכה בתפקיד ראש עיריית ראשון-לציון.
קינסטליך זכה ל-52.66% מקולות הבוחרים ו-36,523 מצביעים. לעומתו, ראש העיר המכהן דב צור השיג 47.34% מהקולות ו-32,829 מצביעים בלבד.

ראש העיר קינסטליך, ארכיון (צילום: גיא קרן, חדשות)
רז קינסטליך | צילום: גיא קרן, חדשות

בתחילה היה נדמה כי היתרון הוא של צור, אך הדינמיקה של מרוצים מהסוג הזה היא שאם ראש עיר מכהן עולה לסיבוב השני ביתרון נמוך - לשאר הגורמים בעיר יש אינטרס לחבור יחד ולהתלכד סביב המועמד השני. נראה שבסיבוב השני אכן כך היה, וראש עיר חדש יוביל מעתה את ראשון לציון.

מהפך ברמת גן: כרמל שאמה הכהן יהיה ראש העיר הבא

באחת ממערכות הבחירות שכללה הכי הרבה הכפשות בין הצדדים, כרמל שאמה הכהן ניצח את ראש העירייה המכהן ישראל זינגר. לאחר ספירת כל הקולות, שאמה הכהן זכה ל-55.6% ו-25,084 קולות, לעומת 44.4% לזינגר - 20,032 מצביעים בלבד.

כרמל שאמה הכהן (צילום: חדשות)
כרמל שאמה הכהן | צילום: חדשות

בת ים: צביקה ברוט ניצח בפער ניכר

צביקה ברוט, מועמד הליכוד שלא זכה לתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניצח את ראש העיר המכהן יוסי בכר בפער של יותר מ-25% אחוזים. לאחר ספירת כל הקולות, צביקה ברוט זכה ל-63.22 אחוזים מהקולות ו-24,511 מצביעים. יוסף בכר, שנתמך על ידי ראש הממשלה נתניהו, זכה ל-36.78% מהקולות בלבד ו-14,259 מצביעים.

צביקה ברוט (צילום: ראובן קופיצ׳ינסקי, חדשות)
צביקה ברוט | צילום: ראובן קופיצ׳ינסקי, חדשות

במעלות תרשיחא נרשם מהפך היסטורי: ראש העיר הוותיק שלמה בוחבוט, שכיהן בתפקיד למעלה מ-40 שנה, יסיים את תפקידו ולא ימשיך לכהונה נוספת לאחר שהפסיד בפער ניכר. יריבו, ארקדי פומרנץ זכה ב-64.5% אחוזים מהמצביעים ו-7,376 קולות, לעומת 35.5% בלבד לבוחבוט ו-4,059 קולות.

בבחירות ברעננה, חיים ברוידא ניצח עם 58.06% מהמצביעים ו-17,629 מהמצביעים. איתן גינצבורג, יריבו, זכה ל-41.94% ו-12,733 קולות בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו