פסל ענק בדמותה של מירי רגב הוצב בכיכר הבימה. צפו (צילום: אלעד גוטמן, חדשות)
פסל הצוללות בכיכר הבימה | צילום: אלעד גוטמן, חדשות

פסל בצורת צוללת הוצב הבוקר (שבת) על ידי פעילי "המחנה הציוני" בכיכר הבימה שבתל אביב. על המיצג נתלו שלטים עם סיסמאות נגד ראש הממשלה נתניהו. "הגענו כדי להעיר את אזרחי ישראל", אמר מנהל מטה השטח של הסיעה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תושבי אזור כיכר הבימה התעוררו הבוקר, פעם נוספת עם מיצג פוליטי מול ביתם. הפעם היו אלו פעילי "המחנה הציוני" שבמהלך הלילה הציבו את דגם הצוללת שעליה שלטים נגד ראש הממשלה: "נתניהו - מנהל כושל או מנהיג מושלת", ו-"עם ביבי המדינה צוללת".

"שקיעת שלטון נתניהו קרובה מתמיד", אמר אלון ויסר, מנהל מטה השטח של המחנה הציוני. "הגענו לכאן כדי להעיר את אזרחי ישראל שייראו את גודל ועומק השחיתות שהתגלתה בפרשת הצוללות. לגנוב כסף ממערכת הביטחון זו בגידה במדינה - נתניהו חייב להתפטר".

רק ביום חמישי האחרון הוצב פסל בגובה 3.5 מטר בדמות השרה מירי רגב באותה הכיכר בתל אביב. השרה הועמדה מול מראה במיצג ולידה הכיתוב "בלב האומה". האמן שמאחורי הפסל הפוליטי הוא איתי זליאט, שאחראי גם על מיצג נתניהו לפני כשנתיים.

"הגיעו הצעות מעניינות" (צילום: חדשות)
המיצג בכיכר הבימה | צילום: חדשות

 

"השרה רגב היא דמות בלבה של האומה", הסביר האומן על יצירתו הבוקר. "כל אחד יכול לפרש את היצירה כפי שהוא חושב. זו עבודה שהתחלתי לעבוד עליה לפני חודשים ואפשר לקחת אותה לכל כיוון".

פסלו המוזהב של נתניהו בכיכר רבין (צילום: אנונימי, חדשות)
פסלו המוזהב של נתניהו בכיכר רבין | צילום: אנונימי, חדשות

לפני כשנתיים הוצב פסל מזהב של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכיכר רבין. האמן איתי זליאט אמר אז כי הצבת הפסל היא רק התחלה של סדרת פעולות אמנותיות. "המטרה היא לבחון את גבולות חופש הביטוי בישראל 2016 - מה קורה כשאני מציב פסל כזה? האם זה גורר סנקציות, כמו מעצר למשל, או שרק יסירו אותו?", הסביר האמן. הפסל הופל זמן קצר לפני שפונה על ידי העירייה.

"אמנות מנותקת"

הפסל המוזהב של מרים נאור (צילום: חדשות)
הפסל המוזהב של מרים נאור | צילום: חדשות

בשנה שעברה, כשנה לאחר הצבת פסלו של נתניהו, הוצב גם פסל מוזהב של השופטת מרים נאור מול בית המשפט בירושלים, כחודשיים לפני שסיימה את תפקידה כנשיאת בית המשפט העליון. הפסל הוסר כשעה וחצי לאחר הדיווחים על הצבתו.

האומן איתי זליאט (צילום: החדשות)
האומן איתי זליאט | צילום: החדשות

מהליכוד נמסר בתגובה: "משתתפים בצערם של אבי גבאי וחבריו במחנ"צ שהמייצג הוא תזכורת לכך שניסיונם להדביק את עניין הצוללות לראש הממשלה נתניהו, ירד למצולות".