התפטר מתפקידו, איוב קרא (צילום: החדשות)
שלח מעטפות בלי לשלם? קרא (ארכיון) | צילום: החדשות

עוד התנהלות מעוררת מחלוקת של השר קרא? בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלצ חשף הבוקר (רביעי) מיכאל האוזר-טוב כי לקראת ראש השנה התשע"ח (ספטמבר 2017), העביר שר התקשורת איוב קרא למנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין 7,000 מכתבי שנה טובה עבור חברי מרכז הליכוד ופעילים, וזה, לכאורה, שלח אותן בשמו באמצעות הדואר. זאת, מבלי שנגבה תשלום עבור השירות, ששוויו כ-15,200 שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נזכיר כי השר קרא הוא הרגולטור של הדואר. כלומר, הוא השר הממונה על התנהלות הדואר ועל העומד בראשו - גולדשטיין. פעילי ליכוד קיבלו מקרא ברכת שנה טובה בזו הלשון: "שנה מקשרת, שנה מחברת, שנה טובה, שלכם איוב קרא". אלא שהמילים הללו עשויות לסבך את קרא.

הדפסת אלפי ברכות ושליחתן בדואר עולה הרבה כסף, ולשר קרא לא נשאר מספיק כסף בתקציב "הקשר עם הבוחר" - כסף שאותו המדינה מעמידה לרשות חברי כנסת לצרכים כאלה בדיוק. לשכת השר דאגה להדפסת המעטפות והברכות. לאחר שהגיעו כמה הצעות מחיר, נבחר בית הדפוס ולדמן בתל אביב לקבל את העבודה. גם המדפיס, ולדמן, הוא חבר מרכז הליכוד ואף חבר של השר קרא.

לבית הדפוס של ולדמן הועברו מטעמו של קרא 3,000 שקלים עבור העבודה מתקציב "הקשר עם הבוחר" - בדיוק הסכום שמאפשר למשרד התקשורת לקבל פטור ממכרז ולהעסיק את ולדמן בצורה ישירה.

כידוע, שליחת מכתבים עולה כסף, ומאחר שתקציב הקשר עם הבוחר נגמר, נכנס לתמונה מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין. 9 ימים לפני ראש השנה התקיים טקס חגיגי במודיעין לפתיחת מרכז המיון החדש של דואר ישראל, ובו השתתפו קרא וגולדשטיין.

סניף של דואר ישראל (צילום: חדשות 2)
סניף של דואר ישראל | צילום: חדשות 2


7,000 כרטיסי הברכה סודרו בכ-8 קרטונים, ובשולי האירוע עברו הקרטונים מקרא לגולדשטיין, כך על פי 2 אנשים שהיו עדים למעשה. עוד באותו היום נשלחו המעטפות בדואר מזורז, דואר 24, ללא בול. משמע - ככל הנראה לא שולם מראש כסף על שליחתן.

עלות שליחת 7,000 מעטפות בדואר מהיר עומדת על 15,200 שקלים. לכאורה, אף אחד לא שילם על מכתבי השנה הטובה ששלח קרא לחברי מרכז הליכוד ולפעילי המפלגה. כמו כן, המכתבים פוזרו ונשלחו מכמה סניפי דואר שונים בתל אביב, ולא ממקום אחד. המעטפות, כך לפי שני עדים, נלקחו על ידי לא אחר מאשר מנכ"ל הדואר בעצמו. הן בדואר ישראל והן בלשכת שר התקשורת לא ידעו להצביע על תשלום כלשהו שהתקבל בעבור שליחת המכתבים.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: מנכ"ל דואר ישראל אינו עוסק במשלוח מכתבים. מדי יום עוברים בדואר יותר מ-2 מיליון מכתבים, כולם משולמים מראש.

תגובת שר התקשורת: שר התקשורת בודק לעומק את הנושא. אם יתגלה צל של ספק שהיתה פה איזושהי טעות בשוגג ולא שולמה עלות ביול המעטפות, השר ישלם באופן מיידי ומכיסו הפרטי, גם אם במחיר שיהיה תשלום כפול על עלות המטעפות וזאת מחמת צילו של ספק. השר קרא ימשיך בעשייתו למען הציבור וימשיך להתנהל בצורה ישירה ובהתאם לנוהל התקין.