המירוץ לראשות עיריית אלעד: בית המשפט המחוזי בלוד פסל היום (רביעי) את מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות עיריית אלעד. הסיבה: פינדרוס לא העתיק את חייו לאלעד ומרכז חייו הם בירושלים. בפסיקת השופט נכתב: "מירב זיקתו של פינדרוס היא בעיר ירושלים ולא באלעד הזיקה היחידה שיש לו לאלעד היא העובדה ששכר שם דירה סמוך למועד הבחירות". יצחק פינדרוס הודיע כי בעקבות הפסיקה הוא יעתור לבית המשפט העליון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול דווח במהדורה המרכזית כי יריבו של פינדרוס במרוץ לעיריית אלעד, שכר חוקרים פרטיים שתיעדו במשך 4 ימים את יצחק פינדרוס. בתיעוד נראה כי פינדרוס מעביר את רוב יומו בירושלים ולכן הוגשה עתירה לבית המשפט המחוזי בלוד בטענה שהוא אינו מתגורר באלעד. היום כאמור בית המשפט פסל את התמודדותו לראשות העיר.

בפסיקה פירט השופט את הפסילה: "הדרישה היסודית של הפסיקה היא שמרכז החיים של המועמד יהיה בעיר בה הוא מכהן או מתמודד". השופט הסביר כי מעבר לתיעוד של החוקרים הפרטיים פינדרוס ידע שרעייתו לא מוכנה שילדיו יעברו לגור באלעד ועל כן מרכז חייו נותר בירושלים.

"מכאן עולה שמירב זיקתו היא בעיר ירושלים ולא בעיר אלעד. הזיקה היחידה שיש לו לאלעד היא העובדה ששכר שם דירה סמוך למועד הבחירות", קבע השופט. "ברור כי מרכז חייו של המשיב היה ונשאר בירושלים והוא שכר דירה באלעד כאשר הצהיר במפורש שאין לו כל כוונה להעתיק את משפחתו בתקופה הקרובה לאלעד כך שברור שאין שום צפי לשינוי במרכז החיים שלו ושל משפחתו".

פינדרוס הוא נציג מטעמן של המפלגות דגל התורה וש"ס ובתגובה לפסילתו הם מסרו: "היום, לצערנו, חווינו שפל נוסף בציבוריות החרדית. עתירה קנטרנית שהוגשה נגד מועמדם של גדולי ישראל כחלק מהניסיונות לקעקע את חובת הציות לגדולי התורה - התקבלה על ידי בית המשפט".

עוד הוסיפו: "זו התנהלות מזעזעת שמחייבת חשבון נפש מעמיק. מיותר לציין כי ש"ס ודגל התורה תפעלנה בכל הכוח נגד התופעה הפסולה. והחמורה של אנשים חרדים שלא בוחלים באמצעים בכדי לקדם את עצמם תוך פגיעה חמורה בגדולי התורה, הרמת יד בתורת משה וגרימת חילול ה' הנורא אותו חווינו הערב". וציינו כי בכוונת המפלגות לערער כבר היום לבג"ץ נגד ההחלטה התמוהה ובטוחה כי ההיגיון והשפיות ינצחו והרב יצחק פינדרוס יתמודד לראשות העיר וינצח".

מרגע שהצהיר על כך שהעתיק את מגוריו לאלעד, יריביו של פינדרוס החליטו להפעיל נגדו חוקרים פרטיים. אלה עקבו אחריו במשך ארבעה ימים - מהרגע שהוא מתעורר בבוקר ועד לכתו לישון בלילה, ואפילו כשהוא יוצא לקניות בשוק.

בדיקתם העלתה שמתוך ארבעה ימים, בשלושה מהם שהה בעיקר בירושלים ולכן לטענתם הוא לא העתיק את מרכז חייו לאלעד. "אני כבר 19 יום באלעד, מתוכם כולל שני החגים שמוזכרים בטיעון, לא היו יותר מארבעה לילות שלא הייתי באלעד", אמר פינדרוס בשיחה עם החדשות. "אני חושב שהניסיון המוניציפלי של 25 שנה יכול לגשר על הפער".