לפיד. "בואו נתעלה, נתאחד - וננצח" (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
לפיד. נגד נישואי תערובת | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר היום (ראשון) כי הוא מתנגד לנישואי תערובת כי "העם היהודי הוא עם קטן". את הדברים אמר לפיד בתגובה לשאלה מה הוא חושב על החתונה של לוסי אהריש וצחי הלוי נוכח הביקורת שהושמעה נגדה מצד השר אריה דרעי והח"כים חזן וסמוטריץ'. עם זאת הבהיר לפיד כי הוא בירך את מגישת הטלוויזיה על חתונתה והגיב בתקיפות נגד מי שביקר אותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש לי בעיה עם נישואי תערובת. לא החלמנו עדיין מהשואה. יש פחות יהודים בעולם ממה שהיה בתקופת השואה ויש משהו נכון בזה שאנחנו מנסים לגדול", אמר לפיד בריאיון ליעל דן בגל"צ. "אני מעדיף שהעם היהודי יגדל ולא יקטן".

לפיד תקף את מי שהעליב את אהריש והלוי על רקע חתונתם. "איזו תועבה זה, נגיד מישהו לא מרוצה מהחתונה הזאת, אתה לא יכול לחכות שבוע?", אמר לפיד. "אתה חייב ביום הכי מאושר של שני אנשים צעירים שאוהבים אחד את השני להעליב אותם? בשביל מה זה טוב? אנחנו שוכחים להיות בני אדם".

יו"ר יש עתיד ציין כי הוא לא מצפה שראש הממשלה יתייחס לאירוע וימתח ביקורת על המבקרים מפני שמדובר ב"ממשלת בייס" שמבטאת את "הרעה החולה של הפוליטיקה הישראלית". לדבריו, "כשאני אהיה ראש ממשלה אני אהיה גם של אלה שהצביעו ליכוד ועבודה, זו החובה שלנו".