אם חשבתם שמערכת הבחירות בעירכם סוערת, ברוכים הבאים לאלעד. מפלגות דגל התורה וש"ס החליטו להצניח לעיר מועמד משלהן - יצחק פינדרוס - שיתמודד מול ראש העיר המכהן, ישראל פרוש. אלא שמדובר בעיר השלישית שבה הוא מתמודד בבחירות לראשות העיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

פינדרוס כיהן בעבר כראש עיריית ביתר עילית. לאחר מכן הוא עבר לירושלים שם כיהן בשנים האחרונות כממלא מקום ראש העיר. כעת, ממש ברגע האחרון, פינדרוס העביר את כתובת מגוריו לעיר אלעד כדי להתמודד שם על ראשות העיר.

מרגע שהצהיר על כך שהעתיק את מגוריו לאלעד, יריביו של פינדרוס החליטו להפעיל נגדו חוקרים פרטיים. אלה עקבו אחריו במשך ארבעה ימים - מהרגע שהוא מתעורר בבוקר ועד לכתו לישון בלילה, ואפילו כשהוא יוצא לקניות בשוק.

בדיקתם העלתה שמתוך ארבעה ימים, בשלושה מהם שהה בעיקר בירושלים ולכן לטענתם הוא לא העתיק את מרכז חייו לאלעד. "אני כבר 19 יום באלעד, מתוכם כולל שני החגים שמוזכרים בטיעון, לא היו יותר מארבעה לילות שלא הייתי באלעד", אמר פינדרוס בשיחה עם החדשות. "אני חושב שהניסיון המוניציפלי של 25 שנה יכול לגשר על הפער".

יריביו של פינדרוס גם עתרו לבית המשפט בדרישה לפסול את מועמדותו. בנוסף הם נתלים בתצהיר שהוא עצמו הגיש ולפיו בנו ימשיך ללמוד בירושלים ואשתו תחלק את זמנה בין אלעד לירושלים. "זאת שיטת לימוד מיוחדת, ייחודית, בעיר העתיקה של הרב זילברמן", הסביר פינדרוס. "זו הסיבה שהבן שלי ימשיך ללמוד שם".

עו"ד יורם אברהמי, שמייצג את העותרים נגד מועמדותו של פינדרוס, אמר: "אדם שהוא נבחר ציבור חייב שיהיה נטוע בתוך הקהילה שממנה הוא מגיע ושאותה הוא מבקש לייצג. וכאן אין ספק, גם על-פי גרסתו של פינדרוס, שהוא לא נטוע בקהילה, הוא לא חלק מהקהילה והוא לא מייצג אותה".

משרד הפנים לא פסל את מועמדותו של פינדרוס וכעת מתגלגלת העתירה לבית המשפט המחוזי בלוד שידון בה כבר היום (רביעי). מתנגדיו מעלים גם שאלה ציבורית שרלוונטית גם לערים נוספות - האם כל אחד יכול לנהל עיר גם אם לא גר בה יום אחד לפני הקמפיין.