"החוק לא חוקתי" (צילום: רויטרס, חדשות)
חוק גירוש משפחות מחבלים אושר בוועדה (ארכ | צילום: רויטרס, חדשות

חוק גירוש משפחות מחבלים יעלה להצבעה בכנסת: ועדת השרים לחקיקה אישרה הערב (ראשון) את הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים שמקדם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. החוק יאפשר לאלוף פיקוד המרכז לגרש משפחות מחבלים לאזור אחר ביו"ש תוך שבעה ימים ממועד הפיגוע. "צעד חשוב בהשבת ההרתעה, דם יהודי אינו הפקר", טען בנט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הצעת החוק שאותה מקדמים השר בנט וחבר הכנסת מוטי יוגב ממפלגתו, נדחתה כבר מספר פעמים בחודשים האחרונים בשל בקשת ראש הממשלה נתניהו, וההצעה הועברה אמש (שבת) לדיון בקבינט המדיני-ביטחוני מאותה הסיבה. עם זאת, גורם בליכוד מסר: "עמדתינו הערב הייתה לתמוך בחוק לגירוש משפחות מחבלים ולהביאו להצבעה בקריאה ראשונה".

נפתלי בנט ואיילת שקד (צילום: פלאש 90, חדשות)
"המשפטיזציה משתקת את מערכת הביטחון" | צילום: פלאש 90, חדשות

אם כן, בתום דיון ארוך ומורכב למרות התנגדות הגורמים המשפטיים, השר בנט הנחה את שרת המשפטים איילת שקד לכנס את ועדת השרים לחקיקה במטרה להעביר את החוק.

"טרור הפך לביזנס משתלם והמשפטיזציה משתקת את מערכת הביטחון"

על פי ההצעה, אלוף פיקוד המרכז בצה"ל יוכל לגרש משפחת מחבל שפגע או ניסה לפגוע באזרחים ישראליים, מאזור מגוריהם לאזור אחר ביהודה ושומרון, תוך שבוע ממועד הפיגוע - זאת במטרה להביא להגברת ההרתעה.

"אישור החוק הוא צעד חשוב במלחמה נגד הטרור ובהשבת ההרתעה", אמר יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. "המחבלים הפסיקו לפחד מאיתנו. יהודים נרצחים כי השתתפות בפיגועי טרור הפכה לביזנס משתלם והמשפטיזציה משתקת את מערכת הביטחון מלפעול".

"אני שמח שהחלטנו להעביר את החוק, למרות התנגדותם הנמרצת של המשפטנים הסובבים את נתניהו" הדגיש בנט. "אנחנו משיבים את ההרתעה, כדי שישראל תחזור לנצח".