נתניהו בכנס איפא"ק. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו בכנס איפא"ק. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

כמחצית מבעלי זכות הבחירה בישראל (47%) סבורים שראש הממשלה נתניהו אינו עושה מספיק לחיזוק הקשרים של ישראל עם יהדות ארה"ב. כך עולה מסקר חדש שערכה קרן משפחת רודרמן, הפועלת לחיזוק הקשר בין ישראל ליהדות ארה"ב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כ-70% ממשתתפי הסקר סבורים שהקהילה היהודית בארצות הברית תורמת במידה זו או אחרת לחוסן ולביטחון הלאומי של מדינת ישראל. 72% אמרו כי ראש הממשלה היה צריך לגנות את האירועים האנטישמיים האחרונים בארה"ב. בין האירועים המדוברים: תקיפת שני גברים חרדים בברוקלין, פליירים בעלי אופי אנטישמי שחולקו בקמפוס אוניברסיטת דיוויס בקליפורניה וריסוס צלבי קרס במרכז יהודי קהילתי בווירג'יניה.

הסקר גם בחן מה דעותיהם של הנשאלים על אמירות של ח"כים בנושא הקשר עם יהדות ארצות הברית. 60% מהנשאלים אמרו שאינם מסכימים עם אמירתו של ח"כ דוד אמסלם לפיה "לא יקרה כלום אם יהדות ארה"ב תיעלב מהחלטות הממשלה בישראל". בנוגע לאמירתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לפיה יהדות ארה"ב צריכה את ישראל יותר ממה שישראל צריכה את ארה"ב, 60% מהנשאלים אמרו כי הם אינם מסכימים עם האמירה.

"הציבור מבין שאין לנו את הפריווילגיה להתפצל ולריב", מסרה שירה רודרמן, מנכלי"ת קרן משפחת רודרמן. "זהו קול ברור לממשלה בישראל: במקום התנגחות, השקיעו במעורבות, במקום לזרוע אמירות מתסיסות, השקיעו באמירות של חיבור. הציבור רוצה לחזק את הקשר עם יהודי ארה"ב ומעריך את תרומתם לישראל".

הסקר בוצע על ידי מכון "מדגם" (מנו גבע ומינה צמח), בקרב 500 משיבים, מטעם קרן משפחת רודרמן, שהינה קרן פילנתרופית הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה ולחיזוק הקשר בין ישראל ליהדות ארה"ב .