קלפי צבאית (ארכיון) (צילום: Yossi Zeliger/FLASH90, חדשות)
קלפי צבאית (ארכיון) | צילום: Yossi Zeliger/FLASH90, חדשות

תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות לא מפסיקות לספק כותרות: במהלך הלילה (בין חמישי לשישי), בעת ספירת קולות החיילים בתל אביב, נכנס אדם למקום הספירה והשליך מעטפות כפולות על אחד השולחנות שעל גביהם נערכה הספירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ועדת הבחירות בעיר התכנסה והחליטה, תוך חריגה מסמכותה, כי בעקבות האירוע יש לקיים בחירות חוזרות בצה"ל, אולם אופציה זו כלל לא קיימת באופן רשמי וכעת הסוגיה נמצאת בבדיקה משפטית.

גם על העיר אשקלון לא פסחו בעיות שונות, לאחר שאחד המועמדים לראשות העיר החליט כי יערער על חלק מהתוצאות שפורסמו ויפנה, כמקובל, לבית המשפט לבירור העניין.

לא יהיה שבתון (צילום: פלאש 90 הלל מאייר, חדשות)
אדם השליך מעטפות כפולות בזמן הספירה | צילום: פלאש 90 הלל מאייר, חדשות


במהלך הלילה ולאחר שקרס בימים האחרונים, חזר אתר משרד הפנים לאוויר וסיפק את כל הנתונים המעודכנים על הבחירות לרשויות המקומיות. באתר ניתן לבדוק מי ניצח ומי מוביל בכל יישוב, כמה קולות קיבל כל מתמודד, כמה מהתושבים מימשו את זכותם להצביע, וכמה מהקולות נפסלו.

על פי הנתונים שעודכנו לתאריך 1.11 בשעה 19:00, אחוז ההצבעה בת"א עמד על 45%, בחיפה על יותר מ-47% ואילו בירושלים - רק 39% יצאו להצביע. בבית שמש, שם התברר אתמול כי המועמדת עליזה בלוך ניצחה בהפרש זעום את ראש העירייה הקודם משה אבוטבול, יותר מ-70% מהתושבים מימשו את זכותם להצביע.

גם באשקלון ערערו על התוצאות (צילום: החדשות, פלאש 90/ יונתן סינדל)
גם באשקלון ערערו על התוצאות | צילום: החדשות, פלאש 90/ יונתן סינדל


ברמה הארצית, אחוז ההצבעה עומד בינתיים על 58%, עלייה של כ-7% מהבחירות הקודמות ב-2013. מתוך כ-6.6 מיליון בעלי זכות בחירה, כ-3.8 מיליון הצביעו. כ-142 אלף קולות נפסלו בשל הצבעות לא חוקיות. הנתונים אינם סופיים, ובמקרים רבים אינם כוללים את קולם של החיילים, אנשי כוחות הביטחון, אסירים ואנשים בעלי מוגבלויות.