מינוי ראג'א זעתרה לתפקיד סגן ראש העיר חיפה מסרב לרדת מהכותרות: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) שחיפש את ראש עיריית חיפה החדשה עינת קליש על מנת לדרוש ממנה לבטל את מינויו של זעתרה לתפקיד סגן ראש העיר. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שכך הוא גם לא יתקיים", הבהיר נתניהו. זעתרה בתורו תקף בתגובה את רה"מ ואמר: "הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני שנפתחה ישיבת הממשלה הבוקר, ביקש נתניהו לשוחח עם קליש בעקבות הפרסומים שבכוונתה למנות את זעתרה לתפקיד היוקרתי. נתניהו הסביר כי יש למנוע את המינוי של זעתרה שלטענתו תומך בארגוני הטרור חיזבאללה וחמאס, המצהירים כי בכוונתם להשמיד את מדינת ישראל.

"אני מקווה שתענה, ואני שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא, ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בנושא", אמר ראש הממשלה. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".

ינסה לשחזר את המנדטים שקיבל ב-2015. עודה
יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות


בתגובה לפרסום אמר זעתרה כי הוא אינו חבר לא בארגון חמאס ולא בארגון חיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות "בשלום, בשיוויון ובאחוות העמים", כלשונו. עוד הוסיף: "נתניהו וממשלתו המושחתת מנסים להסיט את דעת הקהל. הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים. כשאני אהיה סגן, סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר ישבו בכלא".

גם יושב ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הגיב בחריפות. "מדובר בניסיון של כמה מפלגות לעלות על גל ההסתה נגד ערבים", טען. "25 שנים היה סגן ראש עיר ערבי בחיפה - וכך ימשיך להיות. אף אחד לא ייגע בזה. אנחנו מקווים שעינת קליש לא תיכנע ללחץ הציבורי וגם לא ללחץ של נתניהו ודרעי. זעתרה ימשיך לעשות את העבודה שלו - הוא נבחר על ידי הציבור שלו על מנת לייצג אותו".

"תומך חיזבאללה וחמאס", דרעי (ארכיון) | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות


לפני יומיים פורסם כי שר הפנים אריה דרעי פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שלא לאפשר את מינויו של זעתרה על רקע התבטאויותיו בעבר. בחשבון הטוויטר שלו כתב דרעי: "זעתרה, חבר מועצת עיריית חיפה, הביע תמיכה בחיזבאללה ובחמאס, תמך בחרם על ישראל והביע תמיכה בפעילות נגד ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אדם כזה אינו יכול להתמנות לסגן ראש עיר בשכר כפי שמבקשת ראש עיריית חיפה".