לרבים מהמועמדים בבחירות המקומיות הפרס הנחשק בקמפיין הוא סרטון תמיכה מראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול בצהריים (שני) העיר בת ים הוכתה בתדהמה כשנתניהו הודיע ברגע האחרון על תמיכה בראש העיר המכהן יוסי בכר, ולא במועמד הרשמי של הליכוד צביקה ברוט. אלא שדווקא אחד מנאמניו בכנסת טוען בשיחה פרטית ששיקוליו של נתניהו אינם ענייניים, ושראש הממשלה "יצא מניאק שאין דברים כאלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון התמיכה שפרסם היום נתניהו הוא אמר: "תושבי בת ים, בת ים נמצאת בתנופה. יוסי בכר מוביל את התנופה הזאת. חשוב שהיא לא תיפסק ולכן חשוב לתמוך ביוסי בכר".

יוסי בכר, ראש העיר בת ים (צילום: פלאש 90/ יעקב כהן, חדשות)
יוסי בכר, ראש העיר המכהן | צילום: פלאש 90/ יעקב כהן, חדשות

התמיכה הזו מפתיעה מאוד בגלל שהליכוד כולו התייצב, לפחות עד הבוקר, למען ברוט. רבים במפלגת השלטון מאמינים שהרקע לנקמת נתניהו בברוט היא העובדה שהוא זכה הבוקר לתמיכה מ"האויב החדש" בליכוד, השר לשעבר גדעון סער.

"אני מבקש להביא את תמיכתי בצביקה ברוט לראשות העיר בת ים וברשימת הליכוד בראשותו למועצת העיר", אמר סער בסרטון התמיכה שפרסם. בסניף הליכוד ניסו להבין אם זו הסיבה והרימו טלפון לחבר הכנסת מיקי זוהר, מנאמניו של ראש הממשלה.

פעיל: מיקי, מה העניינים?
זוהר: מה קורה אח שלי?
פעיל: ראית את הפיגוע שעשה לי ביבי פה בבת ים?
זוהר: תקשיב טוב, אני אומר לך את האמת, הוא יצא מניאק שאין דברים כאלה, אבל אני אגיד לך משהו. אני מכיר את ביבי ואני יודע איך זה עובד. זה לא הוא. זה מישהו הטעה אותו. זה מישהו בלשכה, כנראה חני (חני בלייויס, מנהלת לשכת נתניהו במצודת זאב ומקורבת לזוג נתניהו), הטעתה אותו, כששכנעה אותו לתת את הסרטון. אין מצב שהוא עשה את זה במודע נגדכם.

בהמשך, זוהר מגלה מה באמת קרה מאחורי הקלעים.

זוהר: באותו יום הוא אמר לי אין לי שום בעיה. בוא תבדוק אם זה באמת ריאלי ותבדוק לי שהחבר'ה שלהם לא עובדים, שמעתי שהם עובדים עם מה שמו? איך קוראים לו, עד המדינה הזה?
פעיל: מי זה? חפץ?
זוהר: פילבר. הוא אמר לי, 'איך אתה רוצה שאני אתמוך באנשים שעובדים עם פילבר?'. אז אמרתי לו זה לא נכון, הם לא עובדים עם פילבר ואני אביא לך הוכחות שהם לא עובדים עם פילבר. ועכשיו אני שומע שהוא נתן סרטון ליוסי בכר.

"רק אל תחשוף את השם שלי"

שלמה פילבר היה מנכ"ל משרד התקשורת ומנהל קמפיין הליכוד בבחירות האחרונות. כיום הוא עד מדינה חשוב בתיק 4000 (תיק וואלה!-בזק) ובמקביל מנהל קמפיינים של מועמדים ברחבי הארץ. פילבר מריץ 12 מועמדים ברשימות מקומיות ברחבי הארץ, כמעט מכל קצוות הקשת הפוליטית, לרבות בליכוד. נתניהו, כך מגלה ח"כ זוהר, לא מתכוון לסלוח.

פעיל: מי זה אמר לו את זה עם הנושא של העד מדינה? אני יכול להבין ממך מי הפיץ לו את השקר הזה?
זוהר: אני אנסה לברר איתו. אני לא יודע אם הוא היום בכנסת, אבל אלך לחפש אותו עכשיו. אם הוא פה, אז אלך לשאול למה, למה הוא עשה את זה. תשמע, חני עשתה עשתה פה לדעתי את הסרטון הזה. אני אלך לדבר איתה. היא עשתה לו נזק אדיר. היא פגעה פה בביבי. רק אל תחשוף את השם שלי כמי שנותן לך את האינפורמציה. אבל האינפורמציה הזאת היא נכונה. אני לא רוצה לריב עם אף אחד. אבל הסיבה הכנראה מרכזית היא כנראה שמילאו לו את הראש שפילבר עובד איתכם.

בסרטון שפרסם ברוט התייחס המועמד לתמיכת ראש הממשלה ביריבו. "יש לי את התמיכה של הליכוד ושל כל השרים, אבל הרבה יותר חשוב מזה - תומכים בי עשרות אלפי בת ימים שממש רוצים כאן שינוי", אמר ברוט, והוסיף עקיצה לנתניהו: "אנחנו לא גרים בקיסריה ואני בטוח שאם ראש הממשלה היה בת ימי כמוני, גם הוא היה רוצה לצאת לדרך חדשה".

ברוט. מנחה, ולא במקרה (צילום: חדשות)
צביקה ברוט | צילום: חדשות

על פי הסקר האחרון של הליכוד, ברוט ובכר עולים לסיבוב השני בבחירות בשוויון מוחלט. עדיין מוקדם לדעת איך תיק 4000 ישפיע מחר על לבבות הבוחרים בבת ים.

תגובת חבר הכנסת מיקי זוהר: "איש לא יוכל לחלוק על נאמנותי לראש הממשלה משום שכבר הוכחתי אותה בעבר ובע"ה אוכיח אותה גם בעתיד. הליכוד תנועה חיה ובועטת ויש בה גם יצרים רבים. אני וכמה חברים סברנו שהחלטת ראש הממשלה בעיר בת ים הייתה שגויה משום שהטעו אותו. לצערי הביקורת שלי הודלפה משיחה אישית ובהחלט שצר לי על כך. אמשיך לחזק את הליכוד ואת ראש הממשלה ולעיתים גם אחלוק עליו בנושאים מהותיים שחשובים לליכוד ולהצלחתו בתפקידו כראש ממשלה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "ועדת ההיגוי המוניציפאלית של הליכוד החליטה על תמיכה בראש העיר המכהן, יוסי בכר, חבר ליכוד שזכה בסקרים פנימיים של המפלגה לסיכויי הניצחון הגבוהים ביותר. בהתאם להחלטת הוועדה, ראש הממשלה נתניהו הודיע על תמיכה בבכר".