הסיבוב השני בבחירות לראשות הרשויות המקומיות יצאו לדרך: ב-55 רשויות שבהן אף אחד מהמתמודדים לא קיבל יותר מ-40% מהקולות נפתחו הקלפיות היום בצהריים (שלישי). 2,944 הקלפיות יישארו פתוחות עד השעה 22:00 באותם המקומות כמו בסיבוב הראשון. הבחירות בחוף אשקלון, בין איתמר מיכאל רביבו לדודי דוד סעדה, נדחו בעקבות המצב הביטחוני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ירושלים: משה ליאון נגד עופר ברקוביץ'
בסיבוב הראשון משה ליאון השיג 33% ועופר ברקוביץ' סיים עם 29%. לכל אחד מהם יש גיבנת על הגב: ליאון לא הצליח להביא "מצביעים חופשיים" וכל מה שיש לו זה גושי מצביעים של דגל התורה ושל ש"ס. מהצד השני, לברקוביץ' אין גושי מצביעים.

ראש בראש עד הרגע האחרון. ברקוביץ וליאון
עופר ברקוביץ' נגד משה ליאון | צילום: החדשות

למועמד החילוני יש רק את המצביעים החופשיים, אבל אין לו את הגושים של החרדים שבלעדיהם אי אפשר להגיע לקומה השישית בכיכר ספרא. גם הבוחרים שלו קצת פחות נלהבים להגיע לקלפיות.

ראשון לציון: דב צור נגד רז קינסטליך
ראש העיר המכהן דב צור אמנם מוביל, אך רק עם 32%. לכאורה הוא נמצא בפער גדול של 10% על רז קינסטליך, אבל הדינמיקה של מרוצים מהסוג הזה היא שאם ראש עיר מכהן עולה לסיבוב השני ביתרון כה נמוך, לכל שאר הגורמים בעיר יהיה אינטרס לחבור יחד ולהתלכד סביב המועמד השני.

דב צור
דב צור | צילום: פלאש 90, חדשות
ראש העיר קינסטליך, ארכיון
רז קינסטליך | צילום: גיא קרן, חדשות

רמת גן: ישראל זינגר נגד כרמל שאמה הכהן
מדובר באחת ממערכות הבחירות שכללה הכי הרבה הכפשות בין הצדדים. ראש העיר המכהן ישראל זינגר סיים את הסיבוב הראשון עם אחוז אחד פחות מחבר הכנסת לשעבר כרמל שאמה הכהן, 27% מול 28%, בהתאמה. ההערכות הן שאמה הכהן ככל הנראה יצליח לאגד סביבו עוד מועמדים.

כפר סבא: רפי סער נגד יוסי סדבון
בסיבוב הראשון היה קרב כל בכל שבו התמודדו לא פחות משבעה מתמודדים שונים. רפי סער, מועמד מפלגת העבודה שרשמה הישגים נאים בסיבוב ראשון ברחבי הארץ, מוביל לקראת הסיבוב השני עם 27%. הוא יתמודד מול יוסי סדבון, ניצב בדימוס במשטרת ישראל, שקיבל 19% מהקולות, בקרב שקשה יהיה לנבא כיצד יסתיים.

בת ים: יוסי בכר נגד צביקה ברוט
צביקה ברוט, מועמד הליכוד שלא זכה לתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הצליח להעפיל לסיבוב השני עם 30%. לעומתו, ראש העיר המכהן יוסי בכר, שנתמך על ידי נתניהו, קיבל 35%. גם כאן, עושה רושם שמרוץ נע יותר לכיוון של ברוט.

יוסי בכר
יוסי בכר | צילום: פלאש 90, חדשות
צביקה ברוט
צביקה ברוט | צילום: ראובן קופיצ׳ינסקי, חדשות

הסיבוב השני מתקיים ב-19 עיריות, 29 מועצות מקומיות ושבע מועצות אזוריות. מבין 55 הרשויות שבהן יש סיבוב שני, ב-26 מהן מתמודדים ראשי עיר מכהנים. כמו כן, מתמודדות שש נשים. ברשויות תל שבע ועילוט נותר מועמד יחיד אחרי שתי התפטרויות. הבחירות יתקיימו מחר כרגיל, בשינוי קל של הפתקים: פתק צהוב שייחשב קול "בעד" לעומת פתק ירוק שייחשב קול "נגד".

במשרד הפנים מדגישים שהתוצאות יחלו לזרום החל מהשעה 22:00 ושניתן יהיה לעקוב אחריהן בזמן אמת באתר המשרד. עם זאת כך הובטח בסיבוב הראשון, אז עם תחילת קבלת התוצאות האתר קרס והתוצאות הרשמיות התפרסמו רק כעבור כמה ימים.

רשימת כל הרשויות שבהן יתקיים סיבוב שני:

אבו סנאן: נוהאד משלב - פאוזי משלב
אום אל-פחם: ח'אלד אגבאריה - סמיר מחאמיד
אילת: דובי כהן - מאיר יצחק הלוי
אל-בטוף: עאהד רחאל - ריאד ח'טיב
אל קסום: גבר אבו כף - סלאמה אל אטרש
בית ג'ן: זיד יוסף אסעד - ראדי נגם
בסמת טבעון: מוניר זבידאת - ראיד זובידאת
בוסתן אל מרג': עבד אלכרים זועבי - אסמאעיל זועבי
בת ים: יוסף בכר - צביקה ברוט
ג'דיידה-מכר: ויסאם עריד - סוהיל מלחם
ג'ולס: וסאם נבואני - קאסם הנו
גולן: חיים רוקח - מיכל רייקין
גוש עציון: משה יוסף סוויל - שלמה נאמן
גש (גוש חלב): אליאס אליאס - עלם עלם
דייר אל-אסד: אחמד דבאח - חוסין ח'טיב
הוד השרון: אמיר כוכבי - יפעת קריב
זבולון: איתמר שורקי - עמוס נצר
זמר: רמי זידאן - תמים חרזאללה
זרזיר: אמיר מזאריב - חסן הייב
טירת כרמל: אריה טל - כפיר עובדיה
טמרה: מוסא אבו רומי - סוהייל דיאב
יבנאל: רוני כהן - שניר דניאל אריש
יהוד - נווה אפרים: יוסף בן דוד - יעלה מיכל מקליס
ירושלים: משה ליאון - עופר ברקוביץ
כאבול: אסעד מורשד - סאלח ריאן
כעביה-טבאש-חג'אג'רה: חסן כעביה - ראפע חג'אג'רה
כפר ורדים: דוד איל שמואלי - עופר כהן
כפר כנא: יוסף עואודה - עיז אלדין אמארה
כפר סבא: יוסי סדבון - רפי סער
כפר קרע: חסן עתאמנה - פראס בדחי
להבים: יוסף ניסן - כפיר יצחק מימון
לקיה: אחמד אלאסד - איברהים נסאסרה
מגאר: זיאד דגש - פריד גאנם
מיתר: שמעון פרץ - שמעון מזוז
מעלות-תרשיחא: שלמה בוחבוט - ארקדי פומירנץ
משהד: וג'יה סלימאן - עבד אלפתאח חסן
נחף: עבד אל באסט קיס - מוחמד זורי
עילוט: אבראהים אבו ראס (מועמד יחיד)
ערערה: מודר יונס - עוני מרזוק
פרדס חנה-כרכור: אלדד בר כוכבא - הגר פרי יגור
צפת: נחמן אברהם גלבך - שוקי יהושע אוחנה
קדימה צורן: יצחק גולברי - קרן גרין
קלנסווה: עבד אל באסט סלאמה - אחמד קשקוש
קריית טבעון: עידו גרינבלום - רות קלנר עקרון
קריית שמונה: אביחי שטרן - ניסים מלכה
ראש העין: רז שגיא - שלום בן-משה
ראש פינה: אהרן ברנזון - מוטי חטיאל
ראשון לציון: דב צור - רז קינסטליך
רמת גן: ישראל ראול זינגר - כרמל שאמה הכהן
רמת השרון: אבירם גרובר - רון גרשון בלקין
רעננה: איתן גינזבורג - חיים ברוידא
שבלי-אום אל ג'נם: מוניר שיבלי - נעים שיבלי
שעב: בוקאעי מחמוד - ח'ולאד עלי
תל שבע: עומאר אבו רקייק (
מועמד יחיד)