חבר הכנסת אלעזר שטרן התייחס הערב (שבת) במהלך ריאיון לדפנה ליאל ב"פגוש את העיתונות" לסערה סביב אמירותיו במהלך הדיון בכנסת על חוק "נאמנות בתרבות" והצטער בפני השרה מירי רגב. במהלך הדיון בתחילת החודש אמר שטרן לרגב כי הוא "יודע איך התקדמת בצבא". הרושם שקיבלו רבים היה ששטרן רמז לנושאים מיניים באמירה זו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שטרן ששימש כראש אכ"א בעת שרגב הייתה דוברת צה"ל סרב אחר התקרית להתנצל בפני השרה, זאת למרות הביקורת הרבה שהוטחה נגדו. במהלך הריאיון הציג חבר הכנסת בדיקת פוליגרף פרטית שעבר שלפיו תוצאותיה מאמתות את גרסתו שלפיה כלל לא התכוון בדבריו לנושאים הקשורים למין.

במהלך הריאיון בחר שטרן להביע צער: "אני מצטער על כל אישה שנפגעה מהדברים שלי, אם מירי רגב נפגעה אני מצטער, למרות שאני חושב שהיא לא נפגעה".

"מעולם בחיי הצבאיים והאזרחיים לא ייחסתי לאף קצינה בצה"ל ובכללם למירי רגב, בעת שירותן ולאחר שירותן כל קידום הקשור בנושא יחסי מין מכל סוג", טען שטרן בגרסתו. "הדברים נכונים גם כשדיברתי בכנסת בנושא חוק הנאמנות ובמסגרת זו רמזתי על דרך קידומה של מירי רגב".

בסיכום חוות הדעת בתום הבדיקה נכתב: "על סמך הממצאים אני בדעה שאלעזר שטרן דובר אמת בגרסתו, וכפי שבאה לידי ביטוי בתשובותיו לשאלות הרלבנטיות בבדיקה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה על דבריו של חבר הכנסת שטרן וכתבה בעמוד הפייסבוק: "ההתנצלות של שטרן לחלוטין לא מספקת. הוא צריך להתנצל מעל דוכן הכנסת - בדיוק במקום בו הוא נשא את הדברים הפוגעניים נגדי, דברים חמורים שלא היו מעולם. אני ממתינה לוועדת האתיקה בעניינו, שם גם דרשתי את התנצלותו מעל דוכן הכנסת". בנוסף, רגב הבהירה כי לטענתה בדיקת הפוליגרף שביצע שטרן היא "תרגיל נבזי" כיוון שלא ברור מי ערך את השאלות ועל מה הן מעידות.