השרים פקדו את אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה - וקיבלו תעודה הוקרה: במשך שבועיים הגיעו שרים וחברי כנסת בליכוד למאהל המחאה שהוקם על ידי ראשי היישובים ביו"ש, במחאה שהופנתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המתנחלים דרשו העברת התקציבים לכבישים העוקפים ולאמצעי הביטחון ביישובים. עכשיו, אחרי שהסאגה נגמרה, קיבלו היום (ראשון) השרים "תעודת הוקרה" על התמיכה שלהם, ממי שיזם את הקמת מאהל המחאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול הגיעו מנהיגי המתנחלים והמשפחות השכולות לחגוג את סיום המאבק, באירוע שבו השתתפו גם ח"כים ושרים. "נכון שאנחנו ממשלה לאומית אבל לפעמים צריך דחיפה", אמר יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן באירוע. "את הדחיפה הזאת נתתם למאבק הזה, בלי המשפחות השכולות זה לא היה מצליח. זה היה מאוד חשוב משום שכל אחד רוצה לקבל תקציב ולפעמים לחצים עוזרים. המאבק הזה היה חשוב מאוד". ביטן הוסיף פרשנות משלו מדוע נתניהו החליט להעביר את הכסף. "נכון שלא צריך ללחוץ על ראש ממשלה שהוא ימני וההתיישבות חשובה לו, אבל זה לא מזיק", טען. "אנחנו נעמוד מאחורי ההתחייבות הזאת ונדאג שהיא תקוים, במהירות ובמועדים שהבטיחו לעשות את זה וזה יהיה מאוד מהיר".

"לסייע זו הייתה החובה שלנו", אמר השר זאב אלקין באירוע. "אני חבר קבינט, אם אני לא אבוא לעצרת של תושבי יהודה ושומרון שדורשים מאיתנו את הדבר הכי בסיסי - ביטחון - ולא אתן דין וחשבון - אני לא אעשה את תפקידי. זו לא זכותי, זו חובתי להתייצב שם. לא התלבטתי לרגע. ללא המאבק שלכם זה לא היה קורה". השר חיים כץ הוסיף: "לא פשוט להפגין מול ראש ממשלה וזו כבר פעם שנייה. לא כולם אוהבים את זה".

ח"כ אורן חזן, ששבת רעב במאהל, אמר: "לא לאכול זה לא קשה כשאתה מאמין במשהו, למען עם ישראל וארץ ישראל". דגן סיכם את הדברים: "חשוב לי לומר שאף אחד לא ניצח, כולם ניצחו יחד, ההתיישבות, ראש הממשלה ומדינת ישראל. אנחנו נעמוד על כך שהשומרון ייבנה".