הפעיל הפוליטי עו"ד ברק כהן הטיח ביקורת קשה ביו"ר העבודה אבי גבאי, לאחר שהאחרון הודיע בשבוע שעבר על תמיכת סיעתו בכך שמבקשי מקלט יחויבו לעזוב את ישראל או ללכת לכלא. בסרטון שהעלה כהן ליוטיוב רואים כיצד התהלך אחר גבאי ואשתו - והאשים אותו בפופוליזם זול ובכך שהוא שולח לדבריו מבקשי מקלט אל מותם בגלל אינטרס פוליטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אתה רוצה לקושש קולות על פליטים, לשלוח אנשים למוות בשביל פתקים?", שאל כהן והתייחס גם לאמירתו השנויה במחלוקת של יו"ר העבודה על כך שהשמאל שכח מה זה להיות יהודים. "גם מחלק סרטיפיקטים של יהדות, אתה מלמד יהדות...".

"תראו אני לא אענה לכם אפילו מילה אחת", השיב גבאי והמשיך ללכת - אך כהן המשיך לעקוב אחריו ולהטיח בו ביקורת קשה. "ברור, כי אתה לא חייב כלום לאף אחד חוץ מלחברים הטייקונים שלך. על אלוביץ' כמה כסף קיבלת? הון שלטון... מההרחבה של בזן, זו היד שלך גם הייתה שם, אתה לא חלופה לשם דבר. אתה לא בשורה, אתה פסוריאזיס".

 

יו"ר העבודה גבאי, ארכיון
יו"ר העבודה גבאי, ארכיון | צילום:

לאחר מכן פנה כהן לאשתו של גבאי ושאל: "גברת אילת גבאי, רכזת חינוך. התלמידים שלך צריכים לדעת שבן הזוג שלך, שרוצה להיות ראש ממשלה, שולח מבקשי מקלט אל מותם. יהודי! תומך בלשלוח מבקשי מקלט אל מותם. אולי זו הבשורה החדשה שלו במפלגת העבודה".

בני הזוג המשיכו ללכת ונכנסו למעלית, אך כהן נכנס גם לשם בעקבות השניים והמשיך בביקורת. "תכירו, זה רוצה להיות ראש ממשלה", הכריז כהן. "אבל מבקשי מקלט הוא לא כל כך רוצה כי זה לא מביא פתקים, אף אחד לא אוהב כושים. זה לא פופולרי".

"כל פשיסט צריך להגיד לו שהוא פשיסט", המשיך כהן במעלית. "אדם יכול לחיות את כל חייו מבלי לדעת שהוא חזיר, אז צריך לומר לו את זה. אז אנחנו, בתור מי שלא מחזיקים בשלטון, סתם שכבה עממית פשוטה, אנשים פשוטים בלי כוח שלטוני, בלי הון, שמחים לבשר לך שראש ממשלה אתה לא יכול להיות אם אתה לא מכבד זכויות אדם, אם אתה לא מקדש אותן".