לאחר שהמשפחות השכולות החריפו היום (ראשון) את המאבק על תקצוב הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, חבר הכנסת אורן חזן הכריז כי הוא מצטרף למאבק והודיע כי גם הוא מתחיל החל ממחר בשביתת רעב, כך פורסם לראשונה בחדשות 2.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"למרות מצבי הבריאותי ושרק עכשיו השתחררתי מבית החולים אחרי ניתוח שני, החלטתי שהחל ממחר אני מצטרף לשביתת הרעב", אמר הערב חזן במאהל המחאה.

"הבריאות שלי גם על הכתפיים שלך", הוסיף במסר לנתניהו. "אנחנו איתך ולצידך, יודעים שאתה עסוק בהרבה עניינים אבל לא יכול להיות מצב שנרשה לעצמנו שמשפחות שכולות יעשו את המאבק שאתה אמור להוביל – על הביטחון ביהודה ושומרון. אנחנו רוצים החלטת ממשלה לתקציב שיבנה כבישים בטוחים ביהודה ושומרון".

מאהל המשפחות השכולות מול בית רה"מ (צילום: מירי צחי)
מאהל המשפחות השכולות מול בית רה"מ | צילום: מירי צחי

יחד עם המשפחות השכולות גם שלושה ראשי רשויות פתחוה בשביתת הרעב: מלאכי לוינגר, אבי נעים ויוסי דגן. ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שפתח כבר הבוקר בשביתת רעב, אמר לח"כ חזן שהגיע לאוהל המחאה: "עצוב שהגענו למצב שבו חברי כנסת ראשי רשויות ומשפחות שכולות צריכות לשבות רעב מול בית ראש הממשלה כדי לקבל סוף כל סוף מקור תקציבי להבטחות בנות שנים לדברים אלמנטריים הנוגעים לחיי אדם. אנחנו עוד מעט שבועיים כאן על המדרכה הזו, ומלבד הצהרות לתקשורת והבטחות על הקרח אין התקדמות".

מחאת המשפחות: 800 מיליון יועברו (צילום: חדשות 2)
גם ראשי רשויות הצטרפו לשביתת הרעב | צילום: חדשות 2

אתמול פורסם בחדשות סוף השבוע כי והמשפחות השכולות שנמצאות במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה יפתחו בשביתת רעב. על פי ההצהרה הדרמטית שפרסם מאהל המחאה, בני המשפחות השכולות ישבתו רעב עד שתועבר תוספת תקציב לטובת אמצעי ביטחון ביישובים וסלילת כבישים עוקפים.

יוסי דגן (צילום: Flash 90, חדשות)
יוסי דגן גם הצטרף | צילום: Flash 90, חדשות

"אם לא תעבור החלטה בממשלה, אנחנו המשפחות מכריזים על שביתת רעב", הכריזו בני המשפחות הנמצאים במאהל המחאה. "המשפחות השכולות מאוחדות, נמצאים פה מעל שבועיים כי אכפת לנו ואנחנו יודעים שאם התקציב לא יעבור נהיה פה ונשבות רעב. לא נזוז מפה עד שהתקציב יגיע", אמרה הדס מזרחי אלמנתו של ברוך ז"ל שנרצח בפיגוע ירי בפסח 2014.

ההחלטה התקבלה לאחר שמזה כמעט שבועיים יושבים באוהל המחאה משפחות שכולות, בהן הדס מזרחי ששכלה את בעלה ברוך מזרחי בפיגוע ירי כשהיה בדרך עם משפחתו לחגוג את ליל הסדר, רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע לפני כשנתיים, ויצחק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע ירי כשהייתה בדרכה הביתה.

"ראש הממשלה, אל תתעלם מכאבנו"

עוד משתתפים במאבק ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר. עד כה התגובה התגובה היחידה מבית ראש הממשלה הייתה חזרה על הבטחות והצהרות לתקשורת הניתנות מזה שלוש שנים, אלא שמאחוריהן עדיין לא עומד מקור תקציבי.

לדברי המשפחות השכולות, רק לפני שבוע הבטיח שוב ראש הממשלה כי יאשר תקציב בסך 800 מיליון שקלים לטובת סלילת הכבישים העוקפים בישיבת הקבינט ביום ראשון - אולם ישיבה כזו כלל לא נקבעה, ובישיבת הממשלה הנושא כלל לא נמצא בסדר היום.

במכתבם, הם פונים לראש הממשלה ואומרים: "אדוני ראש הממשלה, אל תתעלם מכאבנו. לאחר כמעט שבועיים בהם אנו יושבים מול ביתך לא רק למעננו אלא למען כל עם ישראל לא טרחת אפילו לבוא לשמוע את טענותינו הנוגעות לבטחון אזרחי המדינה הזו ולמניעת הפיגוע הבא. בצער רב אנו נאלצים להודיע לך על החרפת המאבק. החל מיום ראשון נפתח בשביתת רעב מול ביתך. אנחנו קוראים לך לא להסתפק בהצהרות בתקשורת על תקצוב כבישים עוקפים אלא בהעברת שורה תקציבית לנושא".