מחאת המשפחות השכולות מיהודה ושומרון הגיעה לוועדת הכספים – וזכתה לתמיכה: נציגי מאהל המחאה של ראשי הרשויות מיהודה ושומרון, שהוקם מול ביתו של ראש הממשלה, הגיעו היום (שני) במפתיע לדיון של ועדת הכספים בכנסת, התפרצו לדיון והטיחו האשמות בפני חבר הוועדה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נציגי המשפחות מחו בפני חברי הכנסת בוועדה, בראשות ח"כ משה גפני מיהדות התורה, על כך שהובטח להם תקציב לחידוש הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון - מימון שטרם עבר על ידי הממשלה. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח להעביר כספים על מנת לשפר את התשתיות ביהודה ושומרון – אך הדבר טרם מומש והמחאה נמשכת.

"לא ניתן לזה לעבור לסדר היום, אנחנו לא אזרחים סוג ב'", אמרה אדוה ביטון, אמה של אדל ז"ל שנפצעה באורח אנוש בפיגוע זריקת אבנים במרס 2013. לאחר מכן פנתה לחברי הכנסת שנכחו בוועדה והדגישה: "מבטיחים לנו הבטחות, אנחנו רוצים לראות מעשים".

זוהר. "הציבור הוא הריבון" (צילום: פלאש 90, חדשות)
"לא נאשר תקציבים" ח"כ זוהר | צילום: פלאש 90, חדשות

דבריה של ביטון זכו לתמיכה: במהלך הדיון הסוער שנוצר, עצרו חברי הכנסת מיקי זוהר מהליכוד ובצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי את הדיון – עד שיימצא לדבריהם פתרון למצוקת התושבים. "ראש הממשלה נתניהו הבטיח תקציבים. אני מודיע כאן - שום תקציב לא יעבור עד שתושבי יהודה ושומרון יקבלו את המרכיב הבסיסי ביותר שזהו הביטחון", אמר ח"כ מיקי זוהר בדיון.

אדל ביטון (צילום: חדשות 2)
אדל ביטון ז"ל ואמה אדוה | צילום: חדשות 2

ח"כ סמוטריץ' טען בהתייחסות לבעיית התקצוב של הכבישים ביהודה ושומרון כי "מדובר בחיי אדם ולא משחק", והודיע: "כל עוד התקציבים תקועים ולא עוברים לחצי מיליון התושבים ביהודה ושומרון - שום תקציב לא יכול לעבור".