"העלאת אחוז החסימה נבעה משיקולים גזעניים | צילום: Hadas Parush/Flash90

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 כי ראש הממשלה נתניהו שינה כיוון והחל לקדם מהלך להורדת אחוז החסימה בבחירות לכנסת, לאחר שלפני כ-3.5 שנים קידם את המהלך להעלאת אחוז החסימה, בעקבותיו התאחדו המפלגות הערביות לרשימה המשותפת שקיבלה 13 מנדטים. הבוקר (שני) הגיבו חברי הכנסת של הרשימה ותקפו את מניעי נתניהו, אך הסכינו עם המהלך עצמו. "העלאת אחוז החסימה נבעה משיקולים גזעניים נגד המפלגות הערביות", אמר חבר הכנסת אחמד טיבי בשיחה עם חדשות 2 Online.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טיבי הדגיש כי למרות ששיקוליו של נתניהו הם אלקטורליים הורדת אחוז החסימה היא צעד בכיוון הנכון. "הורדת אחוז החסימה תשמר ותחזק את הרשימה המשותפת ואת מרכיביה", אמר והדגיש כי "אסור שנושא עקרוני ודמוקרטי זה יישאר שבוי של אלי ישי ואריה דרעי".

ח"כ יוסף ג'בארין אמר לחדשות 2 Online שהרשימה המשותפת לא תתנגד באופן עקרוני להחזרת המצב לקדמותו. "נתניהו מבקש לשנות את אחוז החסימה לפי צרכיו הפוליטיים הרגעיים, בסתירה לכללי מנהל תקין", אמר והוסיף שהרשימה תפעל כדי לשמור על אחדותה גם אם יירד אחוז החסימה. "אנחנו התגדנו בזמנו בתוקף להעלאת אחוז החסימה בגלל הפגיעה בייצוג המפלגות הקטנות, ולא נתנגד באופן עקרוני היום להחזרת המצב לקדמותו. דרושה אחדות פוליטית שתגביר את הייצוג שלנו בכנסת מול מסע ההסתה ומדיניות ההדרה והדה-לגיטימציה של הימין נגדנו ונגד הכוחות הדמוקרטיים".