לא מאמין במסגרות משותפות, לא מתרגש מהסקרים - וישתף פעולה עם כחלון כדי להקים קואליציה: יו"ר העבודה, אבי גבאי, התייחס היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בשוהם לאפשרות שהבחירות קרובות יותר מכפי שנדמה ועל רקע זה, ליחסיו הבעייתיים עם יו"ר כולנו משה כחלון והאפשרות שיקים איתו קואליציה. עוד התייחס גבאי לצניחה של המחנה הציוני בסקרים שפורסמו לאחרונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"השבוע היו שני סקרים אחרים עם יותר מנדטים", דחה גבאי את הנתונים שעלו בסקר "מקור ראשון", לפיו המחנה הציוני בראשותו מקבלת רק 12 מנדטים. "אם אני עושה כנס בנהריה ומגיעים 400 איש, נראה לך שזה מפלגה של 12 מנדטים? זה סקר מטעם".

"מאז שנבחרתי הגוש של עבודה-יש עתיד-מרצ עלה מ- 41 ל- 48 מנדטים. הסקר של 'מקור ראשון' הוריד אותנו ל- 44 והעלה את כחלון. אנחנו בדרך לגוש חוסם, ואז נוכל להרכיב ממשלה", הדגיש יו"ר העבודה.

גבאי דחה את האפשרות לחבור למפלגות אחרות לפני הבחירות: "אני לא מאמין בפלטפורמה משותפת עם יאיר לפיד. זה לא עובד. כל אחד צריך ללכת בדרך שלו ואחר כך צריך לחשוב איך להקים קואליציה. אני מעריך שיש בחירות בקרוב. הקואליציה שבירה, אנשים לא מאמינים אחד לשני. בדרך זו נגיע לבחירות".

על יחסיו עם כחלון: "נשתף פעולה כדי להקים קואליציה"

"לנו ולכחלון יש דעות משותפות, בוודאי שאני רואה מצב שאנחנו נשתף פעולה עם כחלון כי לא נביא 60 מנדטים, צריך להקים קואליציה", הבהיר גבאי. "אחרי הבחירות יהיו פה מיזוגים, וכשנדע מה יהיה נתקדם. אני לא רואה בעיה עם להזמין את כחלון לעבוד יחד".

"לפני כחלון רציתי ללכת עם בוז׳י", אמר גבאי, "ועבדתי ללא תמורה 24 שעות ביממה להקמת המפלגה. כשעזבתי את הממשלה לא לקחתי איתי שום דבר, לא מנדט בכנסת, אנשים אפילו לא ידעו מי אני".

עוד התייחס יו"ר העבודה לכתבה ששודרה בשבוע שעבר ב"אולפן שישי" וגוללה את מערכת היחסים העכורה בינו לבין כחלון: "הצלחתי אחרי שעזבתי את כולנו, לקחתי סיכון וניצחתי בפריימריז - וזה כנגד כל הסיכויים. מי שפגוע - זה עניין שלו".

קורא לאיחודים גדולים בשמאל (צילום: פלאש 90, חדשות)
"מעריך את ברק והוא ראוי" | צילום: פלאש 90, חדשותגבאי בחר לשבח את ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, גם לאחר שהצהיר בראיון לאמנון אברמוביץ' כי הוא האדם המתאים ביותר להחליף את נתניהו - ולא שלל את האפשרות שיהיה מועמדו לשר הביטחון: "אני זוכר את ברק כראש ממשלה, והוא עשה את הצד הכי משמעותי שנעשה כאן ב- 20-30 שנים האחרונות וזה היציאה מלבנון, אחרת היינו קוברים פה חיילים. הוא היחיד שקיבל את ההחלטה. מי יהיה הביטחוניסט שלנו? ימים יגידו. אני חושב שאהוד ברק ראוי לזה, גם בני גנץ ובוגי ראויים לזה".

"צריך לפגוע במפקדי חמאס, אי אפשר שהירי יימשך"

על הירי מעזה שחודש לאחרונה, האחרון שבו במהלך טקס שנערך לחייל אורון שאול ז"ל בעוטף עזה בו נכח גבאי, אמר יו"ר העבודה כי "על כל ירי צריך להגיב. אני הייתי קצין בלבנון תקופה ארוכה, ומה שעשינו זה שפשוט פגענו במפקדים המקומיים בלבנון. וזה מה שצריך לעשות, לפגוע במפקדים המקומיים. בגלל שאין נפגעים, הירי הזה עובר איכשהו לידנו".

אזעקת צבע אדום בזמן טקס לזכרו של אורון שאול (צילום: חדשות 2)
ירי מעזה בזמן הטקס לאורון שאול | צילום: חדשות 2עם זאת, הדגיש גבאי כי לדעתו, יש לאפשר לעובדים מעזה להיכנס ולעבוד בשטח ישראל - בתנאי אחד: "התנאי הוא שעשינו הסכם חילופי שבויים. ברגע שנאמר דבר כזה, אנחנו נייצר שם תקווה והם ילחצו על החמאס כי הם מובטלים שם ורוצים לעבוד. שאלנו את תושבי שדרות והסביבה- כולם בעד הדבר הזה".