נתניהו. מתחזק
סקר המנדטים של "החדשות" | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, רויטרס

סקר מנדטים שנערך עבור "החדשות" על ידי מכון המחקר "מדגם" והתפרסם אמש (רביעי) מעלה כי הליכוד נחלש ב-20%, גוש השמאל-מרכז מתקרב להיות גוש חוסם לימין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהסקר, שנערך בקרב 503 מרואיינים המהווים מדגם ארצי מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה עם טעות דגימה מרבית של 4.4%, עולה כי הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו נחלשת עם 24 מנדטים, כלומר נחלשת בכמעט 20% מכוחה.

המחנה הציוני בראשות אבי גבאי מתחזקת ל-21 מנדטים ויש עתיד בראשות יאיר לפיד מתחזקת גם כן עם 20 מנדטים – 41 מנדטים ביחד, מספר גבוה הרבה יותר ממה שקיבלו בבחירות האחרונות. הבית היהודי בראשות נפתלי בנט מתחזקת גם כן עם 12 מנדטים והרשימה המשותפת בראשות איימן עודה עם 12 מנדטים, מנדט אחד פחות ממה שקיבלה ב-2015.

ישנה את החקיקה? בנט
מתחזק על חשבון הליכוד? בנט | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

כולנו בראשות משה כחלון עם 8 מנדטים, 2 פחות ממה שקיבלה בבחירות ויהדות התורה מתחזקת עם 8 מנדטים גם כן. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן נותרת עם 6 מנדטים, כמו גם מרצ בראשות זהבה גלאון עם 5 מנדטים. ש"ס בראשות אריה דרעי מתייצבת על אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד.

יישב שוב על ספסל הנאשמים?
התייצב על אחוז החסימה. דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות

רוב הציבור נגד החוק הצרפתי

הסקר בחן גם את חלוקת המנדטים לפני גושים: הימין עם 62 מנדטים וגוש המרכז-שמאל מצמצם את הפער ועומד על 58.

עוד נבדקה עמדת הציבור כלפי ראש הממשלה נתניהו לאור החקירות. 52% מהנשאלים השיבו כי הם חושבים שראש הממשלה נתניהו צריך לפרוש בתום הכהונה הנוכחית ואילו 38% השיבו כי הוא יכול להתמודד על כהונה נוספת.

עוד בחן הסקר את עמדות הציבור כלפי החוק הצרפתי האוסר על חקירת ראש ממשלה בזמן כהונתו. רוב הציבור (63%) השיב כי הוא מתנגד לחוק ואילו 27% מהנשאלים השיבו כי הם תומכים בו. 10% השיבו כי אין להם עמדה בנושא.