מחאת הנכים בירושלים. ארכיון (צילום: החדשות)
מחאת הנכים בירושלים. ארכיון | צילום: החדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון סיכמו היום (שישי) על קיצוץ רוחבי של כ-200 מיליון שקל במשרדי הממשלה לטובת מימון הסיוע לנכים. ביום ראשון הקרוב יביאו נתניהו וכחלון לאישור של שרי הממשלה את הפעימה הראשונה למימוש ההסכם שגובש עם נציגי ארגוני הנכים בגובה של 1.4 מיליארד שקל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המהלך יאפשר לביטוח הלאומי להיערך לתשלום הקצבה המוגדלת כבר בחודש ינואר כפי שהתחייבה הממשלה, זאת כמובן לאחר אישור הכנסת. תקצוב ההסכם במלואו יובא לאישור הממשלה בחודש הקרוב במסגרת אישור תקציב המדינה לשנת 2019.

רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון (צילום: אמיל סלמן, פלאש 90, חדשות)
נתניהו וכחלון סיכמו על קיצוץ רוחבי | צילום: אמיל סלמן, פלאש 90, חדשות

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו''ר ''נכה לא חצי בן אדם'', בירך על החלטת הממשלה לבצע קיצוץ רוחבי למימון העלאת קצבאות הנכות. "אני מברך את שר האוצר משה כחלון ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו על הסיכום החשוב שיבטיח את חקיקת ההסכם בשבוע הבא ואף יגדיל את הפעימה הראשונה", אמר. "זוהי בשורה משמחת, חיובית וחיונית".

חבר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ איציק שמולי, ביקר בחריפות את הסיכום בין ראש הממשלה לשר האוצר בעניין הנכים. "ההחלטה לממן את הסכם הנכים על ידי קיצוץ בתקציבי החינוך, הבריאות והרווחה היא ממש עבודה בעיניים", אמר. "קופת המדינה מתפוצצת מעודפי גביה והממשלה ממשיכה עם הספינים. רק חבל שהבדיחה הזאת באה על חשבון האוכלוסיות החלשות".