הרב שלמה עאמר (צילום: שמוליק סופר, חדשות)
צילום: שמוליק סופר, חדשות

שר הפנים אריה דרעי הגיב היום (שני) לפרסום ההקלטות בהן הוא מתבטא באופן חריג כלפי הרב שלמה עמאר. בישיבת סיעת ש"ס התייחס יו"ר המפלגה לראשונה לדברים. "לא הייתה שום כוונה בעולם לפגוע", הבהיר ורמז כי יש סיבה למועד פרסום ההקלטות: "מישהו החליט בעיתוי מסוים השבוע, דווקא לפרסם את זה, אני מעריך מהן הסיבות בגינן זה נעשה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דרעי תקף את עצם הקלטת השיחה. "נפל דבר בישראל", אמר השר. "באמת ובתמים נשברו כל המוסכמות שהיו עד היום. להקליט שיחה פרטית ועוד להפיץ אותה ברבים וכביכול לתת לזה חזות של הבעת דעה זה דבר חמור ביותר. על זה נאמר בתורה "ארור מכה רעהו בסתר".

השר הוסיף כי הדברים נאמרו כדי לחדד וכי לא הייתה שום כוונה לפגוע והבהיר: "כל מי שמכיר אותי 30 שנה ויותר יודע שמעולם לא פגעתי בתלמיד חכם".

ההקלטות: דרעי נגד הרב עמאר ומרגי

בשבוע שעבר פורסמו ההקלטות משיחות שניהל דרעי עם יעקב כהן, בנו של נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן - אותה הקליט ללא ידיעת דרעי. בהקלטות נשמע השר כשהוא ממש מנהל קרב הישרדות על מעמדו במפלגה.

במהלך ההקלטות נשמע שלא רק הרב עמאר על הכוונת של דרעי. במהלך השיחות הוא מרגיש חופשי להאשים את חבר הכנסת יעקב מרגי בניסיון לחתור תחתיו ולהדיחו מראשות ש"ס, תוך שימוש בחקירה. לטענת דרעי ח"כ יעקב מרגי אמר: "אריה דרעי חתם עסקת טיעון עם הפרקליטות ועוד חודש הוא יעזוב את המפלגה".

בעבר, מעמדו של דרעי במפלגה היה מבוסס והוא שלט במועצת חכמי התורה ללא צורך בתחנונים טלפוניים - אולם כעת לא רק ששיחת הטלפון הזו לא הועילה למעמדו, אלא היא אף הוקלטה והופצה ליריביו.