למרות התנערותו של ראש הממשלה נתניהו, יהודי התפוצות טרם שכחו את התבטאותה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, וטוענים כי זה דווקא רה"מ שקלקל את היחסים עמם. בסרטון שפרסמה התנועה הקונסרבטיבית והגיע מיהודי ארה"ב, מעבירה התנועה ביקורת חריפה על נתניהו בהתייחסות למתווה הכותל ומזכירה כי הלהבות לא שככו. "רה"מ - תתבייש", נכתב בסרטון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום שישי האחרון אמר ח"כ דוד ביטן כי דבריה של חוטובלי נאמרו בעיתוי לא טוב כי "בדיוק הורדנו את הלהבות מול יהדות ארה"ב", אך בתנועה המסורתית אומרים כי "לא הנזיפה בחוטובלי ולא האיום בפיטורים יסתירו את העובדה הברורה - נתניהו הוא שקלקל את היחסים עם יהודי ארה"ב והעניין הזה לא יורד משום סדר יום".

"תתבייש לך רה"מ" (צילום: התנועה הקונסרבטיבית)
"תתבייש לך רה"מ" | צילום: התנועה הקונסרבטיבית

בסרטון יוצאת התנועה הקונסרבטיבית במתקפה ישירה נגד רה"מ ונאומו בכנס הפדרציה היהודית בצפון אמריקה לפני כשבועיים, בו לדבריהם הציג "עובדות אלטרנטיביות" כשהסביר כי הממשלה לא הקפיאה לגמרי את מתווה הכותל, אלא רק את "האלמנטים הכי טעונים אידיאולוגית של מתווה הכותל".

"הממשלה ביטלה הלכה למעשה את מתווה פשרת הכותל, ואתה מספר סיפור באנגלית כאילו אתה מיישם את עיקריו", נטען בסרטון, כשלאחר מכן מוצגות כל הפשרות שנכתבו במתווה ולאחר מכן בוטלו על ידי הממשלה. "כאילו העיקר הוא השיפוצון שאתה מתכנן בעזרת ישראל, ברצינות?? תתבייש לך ראש ממשלת ישראל".