בשבועות האחרונים עוברת הקואליציה טלטלות רבות, אך האם כל אותן פרשות משפיעות על דעת הציבור? סקר חדש שנערך ע"י מנו גבע ומינה צמח ממכון "מדגם" בשיתוף "איי פאנלס", חושף כי מפת המנדטים נשארת ללא שינויים דרמטיים - וכך גם התמיכה בתפקודו של רה"מ נתניהו כראש ממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הסקר, שנערך בקרב 525 מרואיינים, המהווים מדגם ארצי מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה, עם טעות דגימה מרבית 4.4% ±, לו היו נערכות היום הבחירות, הייתה זוכה מפלגת ה"ליכוד" ב-24 מנדטים, לעומת 22 מנדטים ל"יש עתיד" בראשות יאיר לפיד. במקום השלישי נמצאת "המחנה הציוני" על 18 מנדטים, ואחריה "הבית היהודי" עם 12 מנדטים.

תוצאות הסקר
תוצאות הסקר | צילום: החדשות
תוצאות הסקר
תוצאות הסקר | צילום: החדשות

 

"הרשימה המשותפת" הייתה זוכה ב-12 מנדטים, "מר"צ", "יהדות התורה" ו"ישראל ביתנו" עם 7 מנדטים כל אחת, "כולנו" עם 6 מנדטים ו"ש"ס" עם 5 מנדטים בלבד. בחלוקה לגושים, יקבל גוש הימין 29 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל עם 47 מנדטים.

תוצאות הסקר
תוצאות הסקר | צילום: החדשותעוד נשאלו המרואיינים מי המתאים ביותר לעמוד בראשות הממשלה, נתניהו או לפיד. 35% מהנשאלים ענו בנימין נתניהו, לעומת 20% שענו יאיר לפיד, 14% שענו כי אינם יודעים ו-30% שענו אף אחד מהם. כשנשאלו מי מתאים יותר להיות ראש ממשלה, נתניהו או גבאי, קיבל נתניהו 39% מהקולות, גבאי עם 19% מהקולות, בעוד 17% ענו כי אינם יודעים ו-25% ענו אף אחד מהם.