ניצב בדימוס עמית (צילום: חדשות 2)
ניצב בדימוס עמית: "שלשונה דואגת לניקיון | צילום: חדשות 2

ניצב בדימוס, אריה עמית, תקף היום (ראשון) באופן בוטה במיוחד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות מירי רגב, על ההחלטה שראש הממשלה ינאם לראשונה בטקס הדלקת המשואות ה-70 של מדינת ישראל. "בשורה טובה למלך. אין לו צורך יותר לעבור בדיקת קולונוסקופיה אחרי שהגברת רגב דחפה אותו לטקס הדלקת המשואות", כתב בפייסבוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ברור שלשונה דואגת לניקיון האזור הנבדק בצורה מאוד יסודית. כפיים", המשיך הניצב לשעבר. עמית אמר לחדשות 2 Online שאינו חוזר בו מדבריו ואינו מתנצל: "מה שאני כותב, זה מה שאני מתכוון".

יבקש מהכנסת חסינות? (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
נתניהו ינאם לראשונה בטקס הדלקת המשואות | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

השינוי בטקס הדלקת המשואות בוצע למרות שיושב ראש הכנסת התנגד לכך באופן נחרץ ואף אמר זאת לנתניהו באופן אישי. שרת התרבות מירי רגב העבירה את ההחלטה בוועדת הסמלים ובימים האלה יצאה ההזמנה הרשמית מטעמו של ראש הממשלה. במכתב ששיגר לכל ראשי המדינה הוא מזמין אותם לבוא ולחגוג עם ישראל את שנת השבעים בטקס המשואות בהר הרצל ולמחרת בקבלת פנים.

"הגיע זמנך ללכת". השרה רגב (צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות)
"הגברת רגב דחפה דחפה אותו לטקס הדלקת המש | צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות

נתניהו מבצע גם טלפונים ושיחות אישיות עם מנהיגים שהוא חפץ ביקרם כדי להביא לכאן נבחרת שבראשה מקווה ראש הממשלה תעמוד אישיות רמת דרג. האישיות הבכירה ביותר שתגיע תזכה לנאום בטקס לצדו של נתניהו ונשיא המדינה.

יושב ראש הכנסת שבאופן מסורתי היה האישיות הבכירה בטקס לחץ על שני טקסים נפרדים אך מירי רגב טענה שהיא רוצה לחסוך כסף ולהסתפק ב"מתיחת פנים" לטקס המסורתי. בפועל ההערכה היא שיולי אדלשטיין עוד לא אמר את המילה האחרונה ועשוי לשקול את מקומה של הכנסת באירוע הזה.