ראש הממשלה במתקפה חריפה ביותר על הפובליציסט נדב העצני: שעות לאחר שהעיתונאי ועורך הדין, המזוהה עם הימין, טען בטור שפרסם הבוקר (רביעי) במעריב כי על נתניהו להתפטר מהנהגת הליכוד וללכת הביתה - ראש הממשלה מאשים הערב כי העצני תוקף אותו כי הוא מתחנף לשמאל ורוצה לזכות בתשומת לב ציבורית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נדב העצני, 'ימני המחמד' של אולפני הטלוויזיה, ממשיך להתחנף לשמאל רק כדי לקושש זמן מסך ולזכות בתשומת לב ציבורית – ומה הדרך הקלה יותר מאשר לתקוף את ראש הממשלה נתניהו?", נמסר מלשכתו בתגובה. "העצני לא מייצג את המחנה הלאומי ודבריו עומדים בסתירה מוחלטת לתמיכה העצומה לה זוכה ראש הממשלה בקרב הציבור בכלל ובקרב הציבור הימני בפרט".

העצני התראיין בתוכנית "שש עם" הערב ואמר כי חרף הזדהותו הפוליטית, "לשמחתי עד היום אני לא חבר באף מפלגה ואני מאז ומעולם מביע את עמדותיי". עוד הוסיף כי "אני סבור שישנם מצבים שבהם מנהיג אמיתי צריך לדעת מתי הוא הפך לנטל על המחנה שלו".

 

מוקדם יותר אמר העצני ברדיו 103fm כי הוא "אכן סבור שהסיטואציה שנתניהו הביא את עצמו ואת המחנה הלאומי אליה היא סיטואציה מאד מסוכנת שצריך ואפשר לפתור אותה באמצעות חילופי הנהגה במפלגה. אין צורך להפיל את הממשלה והקואליציה, אני טוען שכל אחד ממועמדי ההנהגה לליכוד טוב יותר עבור הליכוד, עבור הקואליציה ועבור המדינה".

"חבל בשביל כולנו", כנס התמיכה ברה"מ (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
"הוליך עצמו לסיטואציה הזו". נתניהו | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

במהלך הריאיון התייחס העיתונאי גם לחקירות ששמו של ראש הממשלה נקשר בהן ואמר: "אם אנחנו בוחנים את הדברים, נתניהו לא מכחיש את מעשיו בפרשת 1000 ומדובר על דפוס שמבחינה ציבורית לא מתקבל - גם אם אחרים עשו זאת לפניו".  

"נתניהו הוליך את עצמו לסיטואציה הזו, יש אש מתחת לכל העשן", המשיך העצני. "נתניהו גם הפר הבטחות לבוחריו, הוא הצהיר בערב הבחירות עצמו שיבטל את סיפור המדינה הפלסטינית אך עד כה הוא מזגזג. ישנו דוח של ועדה בראשות שופט בית המשפט העליון שקובע שמדינת ישראל אינה כובשת ביהודה ושומרון ואף שהיהודים ביהודה ושומרון מופלים לרעה, נתניהו אולץ למנות את הוועדה הזו ואינו מקבל את המסקנות שלה עד היום".