שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הערב (שבת) בריאיון לחדשות סוף השבוע לנאום טראמפ אמש לגבי הסכם הגרעין עם אירן. "הנאום אמיץ ונכון", אמר ליברמן, והפנה גם ביקורת כלפי מנהיגי אירופה שתקפו את ההצהרות האמריקניות: "האירופים טומנים את ראשם בחול".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"האירנים הודיעו שהם מרחיבים את תכנית הטילים הבליסטיים שלהם, נשק התקפי, והאירופים ממשיכים לטמון את ראשם בחול בדיוק כמו שעשו לפני מלחמת העולם השנייה", אמר ליברמן. "כשמסתכלים על המשברים באירופה, זה כנראה לא במקרה - המנהיגות מעדיפה לברוח מהמציאות, טראמפ העביר את השליטה על הסנקציות לקונגרס, וזה צעד נכון".

"אני רוצה להזכיר שכל מה שקורה בסוריה זה רק בזכות גיבוי אירן", הוסיף ליברמן. "ללא המשטר האירני חיזבאללה לא היה קיים, הם הגבירו את התמיכה בארגון בעקבות הסרת הסנקציות, יש משולש הולך ומתהדק בין אירן חמאס וחיזבאללה".

ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ, אמש | צילום: רויטרס, חדשות

בהמשך דבריו התייחס ליברמן לדרישתו של בנט לפעול נגד הפלסטינים בעקבות הסכם הפיוס בשני מהלכים: ניתוק כל קשר עם הרשות הפלסטינית וביטול של כל ההסכמים שהושגו עם הרשות. "זאת הצעה אלקטורלית", טען. "אני עוסק בביטחון ובהתיישבות ואני לא מתכוון להתעסק בבחירות".

כשנשאל ליברמן על האפשרות שנתניהו יקדים את הבחירות בעקבות החקירות אמר: "לא רואה בחירות באופק". בהמשך גם התייחס לגורמים נוספים בימין: "חלק גדול בימין פנה לכיוון משיחי ופופוליסטי".