"עוד פייק ניוז", נתניהו (צילום: שלמה אשכנזי, חדשות 2)
"עוד פייק ניוז", נתניהו | צילום: שלמה אשכנזי, חדשות 2

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלו לסערה התקשורתית בעקבות המתקפה שלו על מפכ"ל המשטרה במוצאי שבת. "ממתי ביקורת על הדלפות בלתי חוקיות היא פגיעה בשלטון החוק או במשטרה?", שאל נתניהו. "עוד פייק ניוז".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה הסביר שהתייחס להעסקתו של היועץ הפוליטי ליאור חורב על ידי המשטרה ותקף את הסיקור התקשורתי של הדברים וקרא להם 'פייק ניוז'. "מיד לאחר העסקתו בעלות של 2.4 מיליון שקלים על חשבון משלם המיסים חלה תפנית של 180 מעלות במדיניות המשטרה", כתב נתניהו. "החל שיטפון של הדלפות מגמתיות ובלתי חוקיות נגדי".

הערכה במשטרה: המתקפות יימשכו

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך התייחס לראשונה לביקורת שספג מראש הממשלה נתניהו - בשיחה עם מקורב אמר אלשיך שאם זהו המחיר שהוא נדרש לשלם כדי שהביקורת תיעצר אצלו ולא תגיע לחוקרים - הוא "מקבל זאת באהבה".

גורמים במשטרה סיפרו היום שהם סבורים שהביקורת החריפה שספג המפכ"ל והמשטרה מהדרג המדיני, כמו גם הביקורת על החוקרים, תימשך גם בעתיד הקרוב.

אחרי ששודר בחדשות סוף השבוע כי במשטרה צפויים לחדש את החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ולזמן אותו לחקירה נוספת בשבועיים הקרובים, יצא נתניהו במתקפה חריגה וחריפה נגד המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך, והאשים את המשטרה בניהול "מסע ציד תקשורתי" אישי נגדו.

"מסע ציד תקשורתי", נתניהו (צילום: חדשות 2)
"מסע ציד תקשורתי", נתניהו | צילום: חדשות 2

"כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", כך נפתחה התגובה שנמסרה מטעמו של נתניהו, בתגובה לפרסום בחדשות 2. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

עוד נכתב בתגובה כי "הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה תמיד בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום". מטעמו של ליאור חורב נמסר כי הוא אינו מעוניין להתייחס לדברים.